Kaczki transferowe #9. Nowy sternik Korony, ogromne wzmocnienie Lecha


31 maja 2016 Kaczki transferowe #9. Nowy sternik Korony, ogromne wzmocnienie Lecha

Wielki budowniczy potęgi Sevillli odchodzi. Korona Kielce ma nowego trenera, natomiast do kraju wraca były reprezentant Polski – Radosław Majewski. Oto krótki przegląd sytuacji na rynku transferowym.


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Tomasz Wilman

Skąd: Korona Kielce

Dokąd: Korona Kielce

Status: Oficjalnie

Na wtorkowej konferencji prasowej kieleckiego klubu ogłoszono, że nowym trenerem pierwszej drużyny został Tomasz Wilman. Człowiek w Kielcach bardzo dobrze znany, ponieważ pracuje w Koronie już dosyć długo. Zastąpił na stanowisku Marcina Brosza, któremu wraz z końcem czerwca wygasa kontrakt. Wilman w przeszłości był trenerem kieleckiej drużyny Młodej Ekstraklasy, a następnie asystentem Rojo Martina „Pachety”. Po zwolnieniu Hiszpana był członkiem sztabu szkoleniowego za kadencji Ryszarda Tarasiewicza oraz wspomnianego już Brosza. Dla 40-latka będzie to trenerski debiut w ekstraklasie.

Kto: Radosław Majewski

Skąd: PAE Veria

Dokąd: Lech Poznań

Status: Oficjalnie, piłkarz przechodzi testy przed podpisaniem kontraktu

Dziewięciokrotny reprezentant Polski – Radosław Majewski – w nadchodzącym sezonie najprawdopodobniej występował będzie w Lechu Poznań. Ostatnio 29-latek grał w greckim klubie PAE Veria, który przy dużym wsparciu Polaka utrzymał się w lidze. Ten jednak w ubiegły piątek rozwiązał kontrakt, na co tylko czekano w Lechu Poznań, ponieważ o zainteresowaniu Majewskim ze strony „Kolejorza” wiadomo było od dawna. Będzie to dla niego powrót do kraju po prawie siedmiu latach. W poznańskiej drużynie będzie miał za zadanie zastąpić Karola Linettego.

Kto: Monchi (Ramon Rodriguez Verdejo)

Skąd: Sevilla FC

Dokąd: Manchester United/Everton F.C.

Status: Spekulacje

Monchi w poniedziałek na radzie dyrektorów poinformował o swoim odejściu. Pracował on w Andaluzji przez 16 lat, w ciągu których zbudował w Sevilli prawdziwą potęgę. W trakcie swojej pracy zdobył z klubem pięciokrotnie Ligę Europy, dwa Puchary Króla, Superpuchar Hiszpanii oraz Superpuchar Europy. Nie poinformował opinii publicznej o powodach swojego odejścia, stąd zaczęto spekulować, że sprowadzić go do Manchesteru United chce Jose Mourinho. Miałby to być pierwszy krok do tworzenia na nowo potęgi „Czerwonych Diabłów”.

We wtorek „Telegraph” poinformował o staraniach Evertonu o byłego dyrektora Sevilli. Monchi wielokrotnie już udowadniał, że świetnie zna się na swojej pracy, ponieważ to dzięki niemu świat usłyszał m.in. o Jesusie Navasie, Alvesie, Rakiticiu czy Krychowiaku. Takiego człowieka chciałby mieć w swoich szeregach każdy klub w Europie.

Kto: Grzegorz Krychowiak

Skąd: Sevilla FC

Dokąd: FC Barcelona

Status: Plotki

Według hiszpańskich mediów, FC Barcelona jest żywo zainteresowana pozyskaniem Grzegorza Krychowiaka. Polak ma za sobą świetny sezon i nie dziwi uwaga ze strony największych europejskich marek. Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o możliwym transferze Ivana Rakiticia i to właśnie Chorwata miałby zastąpić Krychowiak, tworząc duet w środku pola z Sergio Busquetsem.

Kto: Carlos Bacca

Skąd: AC Milan

Dokąd: West Ham United

Status: Plotki

„Dail Mail” podaje, że West Ham złożył ofertę za Carlosa Baccę. Napastnik był w minionym sezonie jednym z najjaśniejszych punktów mediolańskiego zespołu, mimo braku awansu do europejskich pucharów. Podobno oferta Anglików opiewa na 16 mln funtów, co nie satysfakcjonuje Milanu, który ma żądać za swojego snajpera co najmniej o 4 mln więcej.

Kto: David Alaba

Skąd: Bayern Monachium

Dokąd: Real Madryt

Status: Plotki

„Mundo Deportivo” donosi, że Real Madryt złożył Bayernowi ofertę za Davida Alabę opiewającą na 50 mln euro. O zainteresowaniu Austriakiem ze strony „Królewskich” wiadomo już od bardzo dawna. Od 2013 roku nie było chyba okienka transferowego, w którym nie spekulowano o przejściu Alaby do madryckiego zespołu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze