Kaczki transferowe #27. Spory ruch w polskich klubach


27 stycznia 2016 Kaczki transferowe #27. Spory ruch w polskich klubach

Ostatnie dni okienka transferowego to okres intensywnej pracy dla klubów. Część z nich próbuje pozbyć się niechcianych zawodników, a inni szukają wzmocnień czasami na ostatnią chwilę. Zapraszamy na kolejny odcinek kaczek transferowych.


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Robin van Persie

Skąd: Fenerbahce Stambuł

Dokąd: Chelsea Londyn

Status: Wymysł prasy

To, że Chelsea szuka napastnika, wiadomo nie od dziś. Mający problemy w swoim klubie i znajdujący się na schyłkowym etapie swej kariery van Persie to łakomy kąsek, ale w przypadku Chelsea transfer tego zawodnika to duże ryzyko. „The Blues” potrzebują skutecznego piłkarza, a ostatnio Holender z każdym sezonem strzelał coraz mniej. Transfer wydaje się tym bardziej wątpliwy, że do drużyny ze Stamford Bridge dołączył dziś Alexandre Pato.

Kto: Ashley Cole

Skąd: AS Roma

Dokąd: Los Angeles Galaxy

Status: Oficjalnie

Wiele mówiło się ostatnio o Ashleyu Cole’u w kontekście transferu do Stanów Zjednoczonych. Wydaje się, że lewy obrońca w końcu znalazł swoje miejsce w Kalifornii, gdzie dołączy do Robbiego Keane’a i Stevena Gerrarda. Anglik co prawda poważną grę w piłkę zakończył kilka miesięcy temu, nie potrafiąc przebić się do składu rzymskiego klubu, ale przenosiny za Atlantyk jeszcze bardziej to podkreślają.

Kto: Łukasz Gikiewicz

Skąd: Al-Wehda Club Mekka

Dokąd: Bezrobocie

Status: Oficjalnie

Niewiele nagrał się polski napastnik w Arabii Saudyjskiej. Łukasz Gikiewicz rozwiązał kontrakt ze swoim dotychczasowym klubem i pozostaje wolnym zawodnikiem. Statystyki jego występów w ostatnich miesiącach nie powalają na kolana, ale popularny „Giki” z pewnością będzie łakomym kąskiem dla klubów z ekstraklasy. Pytanie tylko, czy sam piłkarz będzie chciał zakończyć swą tułaczkę po świecie?

Kto: Filip Starzyński

Skąd: KSC Lokeren

Dokąd: Zagłębie Lubin

Status: Oficjalnie

Po kompletnie nieudanym okresie spędzonym w belgijskim KSC Lokeren do Polski wraca Filip Starzyński. Najbliższe pół roku Polak spędzi w Zagłębiu Lubin. Dla „Miedziowych” wypożyczenie zawodnika, który – jak mówi prezes dolnośląskiego klubu Tomasz Dębicki – ma pokierować grą zespołu, to spore wzmocnienie.

Kto: Adam Hlousek

Skąd: VfB Stuttgart

Dokąd: Legia Warszawa

Status: Plotka

Legia Warszawa od dłuższego czasu jest bardzo aktywna na rynku transferowym, ale nadal nie wzmocniła lewej obrony. Kandydatów na konkurenta dla Tomasza Brzyskiego było wielu, ale tym razem wśród wymienianych nazwisk przewija się właśnie i to czeskiego zawodnika. Ściągnięcie tego piłkarza to nie tylko wzmocnienie obrony, ale również lewej flanki w pomocy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze