Kaczki transferowe #16 – Luis Garcia kontynuuje swoje wakacje


16 stycznia 2016 Kaczki transferowe #16 – Luis Garcia kontynuuje swoje wakacje
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Dzisiejsze "kaczki" mocno pod znakiem Półwyspu Iberyjskiego. Znajdziecie w nich m.in. Inakiego Williamsa, Nordina Amrabata, ale też Luisa Garcię, który postanowił kontynuować swoją karierę jako dyplomata. Zapraszam!


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Charlie Austin
Skąd: Queens Park Ranges
Dokąd: Southampton
Status: na południu Anglii odpalili szampany
Dlaczego: Transferem roku raczej nie będzie, ale stosunek ceny do jakości jest w tym wypadku porażający. 18 bramek w zeszłym sezonie w Premier League, a w tegorocznych rozgrywkach na poziomie Championship dziewięć, musi robić wrażenie. Ten chłopak jest gwarancją dwucyfrowej liczby goli na przestrzeni całego sezonu, więc suma transferowa opiewająca na 4 miliony funtów jest dla „Świętych” jak wygranie losu na loterii. A działacze QPR prawdopodobnie sami nie są do końca świadomi, co właśnie uczynili.

https://twitter.com/chazaustin9/status/688370507465551874


 

Kto: Inaki Williams
Skąd: Athletic Bilbao
Dokąd: Liverpool, Arsenal, Tottenham
Status: marzenia ściętej głowy
Dlaczego: Kwestią czasu jest, jak San Mames okaże się dla młodego skrzydłowego za małe. Nie nastąpi to jednak raczej ani w tym, ani w przyszłym sezonie, gdyż w obliczu problemów zdrowotnych Ikera Muniaina to właśnie Williams pozostaje największą gwiazdą baskijskiego zespołu. Sam niejednokrotnie mówił o swoim przywiązaniu do Baskonii, a jego samego w Bilbao określa się jako „symbol globalizacji”. Jednak jeżeli młody Hiszpan będzie strzelał takie bramki jak poniżej, powyższe plotki będą nabierać realnych kształtów.

https://www.youtube.com/watch?v=xrLER9IkD7A


 

Kto: Alvaro Morata
Skąd: Juventus Turyn
Dokąd: Real Madryt
Status: tonący brzytwy się chwyta
Dlaczego: Temat wielokrotnie powracał, jednak nie z taką intensywnością jak w ostatnich dniach. Powód jest oczywisty – zakaz transferowy nałożony na zespół „Królewskich” przez FIFA. Morata w tym wypadku okazuje się jedynym klasowym napastnikiem do ściągnięcia, gdyż w jego przypadku wszystko zależy tylko od niego. Real ma możliwość uaktywnienia klauzuli 35 milionów euro, która umożliwiłaby jego powrót i decyzja tak naprawdę należy tylko i wyłącznie do Moraty. Pozostaje jedynie pytanie, czy sam piłkarz jest już gotowy na powrót? W końcu jego forma od początku tego sezonu pozostawia wiele do życzenia, a on sam przegrywa walkę o pierwszy skład z Paulo Dybalą.


 

Kto: Luis Garcia
Skąd: plaża, piwo, kobiety
Dokąd: Central Coast Mariners (plaża, piwo, kobiety)
Status: dorobienie do emerytury
Dlaczego: Cóż to był za piłkarz! Technika, świetny przegląd pola i te cudowne bramki, do których ewidentnie miał smykałkę. Luis Garcia z Liverpoolu to zawodnik światowej klasy i symbol rozpoczynającej się w połowie pierwszej dekady XXI wieku „hispanizacji” Premier League. Później jednak notował już powolny zjazd w dół, zaliczając po drodze m.in. Atletico Madryt, aby ostatecznie wylądować w klubie filialnym „Rojiblancos” w indyjskiej Kalkucie. Miał być jednym z ambasadorów tamtejszej ligi, jednak jak się ostatecznie okazało, jego przygoda z Indiami nie trwała długo i kontynuując swoją karierę dyplomaty, popularyzuje piłkę nożną w Australii. Zresztą kto by nie chciał grać w takim klimacie i mieszkać w okolicach Sydney?


 

Kto: Nordin Amrabat
Skąd: Malaga
Dokąd: Watford
Status: 95%
Dlaczego: Transfer jest na ostatniej prostej i mimo że Marokańczyk oszałamiających liczb nigdy w La Liga nie robił, to był niewątpliwie, obok Charlesa, najjaśniejszą postacią drużyny z La Rosaleda w tym sezonie. Watford zyskuje więc mobilnego skrzydłowego, który czasem szybciej coś zrobi, niż pomyśli, będąc jednak w ostatecznym rozrachunku piłkarzem bardzo przydatnym.

Komentarze
Michał Kołodko (gość) - 6 lat temu

Ahhh Lis Garcia <3 https://www.youtube.com/watch?v=NBsraNDmuBU

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze