Juventus gromi Palermo aż 5-0 !

Wczoraj meczem Juventusu z Palermo zakończyła się 13. kolejka Serie A. Kto by się spodziewał takiego przebiegu sytuacji, który nastąpił w Turynie. Stara Dama pokonała Palermo 5-0, a gole strzelali: David Trézéguet (29'), Vincenzo Iaquinta (41'), Alessandro Del Piero (71'), Marco Marchionni (75') i znów Alessandro Del Piero (90+2' k.)

Od pierwszego gwizdka arbitra głównego było widać kto zasługuję na komplet punktów w tym meczu. Juventus grał dużo piłką co pozwalało stwarzać dobre sytuację podbramkowe. Natomiast Palermo rozegrało słabe spotkanie i oddało zaledwie cztery strzały na bramkę Gigi Buffona. Mimo wcześniejszy okazji na zdobycie bramki, dopiero w 29. minucie zobaczyliśmy pierwszego gola. Autorem jej był francuski napastnik David Trézéguet, który w dosyć dziwny sposób strzelił z „nożyc”. Jeszcze przed końcem pierwszej części gry Juventus objął wyższe prowadzenie. Na 2-0 strzelił Vincenzo Iaquinta, który pchnął futbolówkę do siatki Sycylijczyków. Druga połowa rozpoczęła się od okazji dla Palermo, jednak strzał Zaccardo był za słaby by pokonać jednego z najlepszych bramkarzy całego globu. Kolejna bramka padła w 71. minucie kiedy to Alessandro Del Piero z rzutu wolnego ładnym strzałem pokonał Agliardi’ego. Cztery minuty później na 4-0 podwyższył drugi zmiennik w tym starciu, Marco Marchionni, który zmylił golkipera gości, a następnie pewnie skierował piłkę do bramki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił rezerwowy w tym spotkaniu, Del Piero, który wykorzystał rzut karny, gdzie faulowany był Czeski pomocnik Pavel Nedved.

Stara Dama po 13. kolejce zajmuję drugie miejsce w tabeli Serie A. Liderem tych rozgrywek jest mistrz Włoch, Inter Mediolan, który może powiększyć przewagę na wiceliderem po przez wygranie zaległego spotkania.

Juventus – Palermo 5-0 (2-0)
bramki: 29′ Trezeguet, 41′ Iaquinta, 72′ Del Piero, 76′ Marchionni, 92′ Del Piero (k.)

Juventus Turyn: Buffon; Zebina, Legrottaglie, Criscito, Molinaro; Camoranesi (73′ Marchionni), Zanetti, Nocerino, Nedved; Iaquinta (69′ Del Piero), Trezeguet (78′ Palladino)
ławka: Belardi, Birindelli, Salihamidzic, Tiago

US Palermo: Agliardi; Zaccardo, Barzagli, Biava; Diana, Simplicio, Guana (77′ Migliaccio), Caserta (46′ Cavani), Pisano; Brienza (61′ Bresciano), Amauri
ławka: Fontana, Rinaudo, Cassani, Tedesco

Żółte kartki: 44′ Criscito, 54′ Nocerino, 54′ Simplicio, 55′ Amauri, 71′ Pisano

Sędzia: Saccani (Mantova)