Jimenez: Sevilla musi wygrywać za wszelką cenę


Los Rojiblancos puścili już w niepamięć bolesną porażkę z Valencią – teraz chcą się skupić na najbliższych meczach.


Udostępnij na Udostępnij na

Prasa hiszpańska wylała na szkoleniowca Sevilli, Manolo Jimeneza, tony pomyj po inauguracyjnym blamażu z Valencią. Krytykowano głównie taktyczne podejście trenera do meczu. Jimenez liczy na rehabilitację w najbliższym spotkaniu z Realem Saragossa:

Musimy być świadomi, że nie wygramy wszystkiego. To smutny obraz rzeczywistości, który wszystkim trudno przyjąć do wiadomości, niemniej nie ma sensu się biczować czy nadmiernie usprawiedliwiać – powiedział gazecie „Marca” szkoleniowiec zespołu z Ramon, Sanchez Pijuan.

W sobotnim spotkaniu z Realem Saragossa celem są wyłącznie trzy punkty. Nie możemy jednak rzucać wszystkich sił na ten mecz, bo w czwartek gramy już z Unireą w Lidze Europejskiej, a potem kolejne mecze w lidze z Osasuną i Mallorcą.

Jimenez nie omieszkał ponarzekać na międzynarodową przerwę na reprezentację, która uniemożliwiła mu pracę z całym zespołem:

Zagramy siedem meczów w ciągu 22 dni i ważne, by umiejętnie rozłożyć siły. Problem polega na tym, iż ośmiu zawodników grało mecze międzypaństwowe i wrócili do klubu zmęczeni.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze