„Jestem „raulistą” i Raul jest moim wzorem”


W wywiadzie udzielonym hiszpańskiemu AS.com napastnik Realu Madryt, Gonzalo Higuain, wyjawił, iż podziwia swojego partnera z zespołu. Przedstawił także swoje plany na sezon 2008/09.


Udostępnij na Udostępnij na

Przybyłem do Europy, aby zwyciężać. Pragnę zapisać się w historii Realu z dumą określa swe cele Argentyńczyk. Dobrze rozpocząłem zainaugurowane w ubiegłym tygodniu rozgrywki Primera Division, czuję się znakomicie i mam nadzieję, iż przed nami rok Higuaina!

W dwóch ostatnich sezonach nie wszystko szło po mojej myśli, mimo iż dwukrotnie zdobyliśmy mistrzostwo Hiszpanii mówi 21-latek. Teraz powinno być tylko lepiej. Naszymi głównymi rywalami do tytułu będą na pewno Villarreal, Atletico i Barcelona. Nie koncentruję się jednak na ich występach. Naszym zadaniem jest tylko wygrywanie meczów.

Za mój największy autorytet uważam Raula – zaznacza posiadający francuskie korzenie piłkarz. Dla młodych zawodników to idealny wzór do naśladowania.

Real rozgrywki zaczął od nieoczekiwanej przegranej z Deportivo La Coruna. Porażka ta nie oznacza końca świata. Do rozegrania pozostało jeszcze 37 kolejek dodaje piłkarz, który, jak sam podkreśla, najlepiej czuje się na boisku, występując bezpośrednio za napastnikami.

Zapytany o sagę transferową, w której rolę głównego aktora odgrywał były już gracz stołecznego zespołu Robinho, Higuain informuje, iż w szatni nikt już o tym nie mówi. Temat jest zamknięty. Brazylijczyk odszedł co City, a ja szanuję jego decyzję. Każdy ma prawo do własnego wyboru.

Ojciec Gonzalo, Jorge Nicolas, także biegał po boisku za piłką. Zawsze wytykał mi błędy. Nawet, gdy wygrywaliśmy 2:0 po moich bramkach, tato znajdował tysiąc moich pomyłek kończy ze śmiechem były gracz River Plate.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze