Janczyk ustrzelił klasycznego hat-tricka

Fenomenalnym wyczynem popisał się w sobotni wieczór reprezentant młodzieżowej reprezentacji Polski, Dawid Janczyk. Nasz rodak strzelił bowiem trzy bramki w meczu 18. kolejki Jupiler Pro League, gdzie jego Sporting Lokeren mierzył się na wyjeździe z Royal Excelsior Mouscron. Goście nie dali szans drużynie gospodarzy, wygrywając aż 5:0.

Jak ryba w wodzie czuje się w Belgii młody napastnik. Idealnie wkomponował się w zespół, co rusz dostając szanse na występy. Sporting Lokeren to zespół, który jednak musi bronić się przed spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej. Zdecydowanie ten cel pomaga osiągnąć Janczyk. 22-letni snajper po raz szósty, siódmy i ósmy w obecnym sezonie trafił do siatki rywala i pozytywnie zapisał się w annałach meczowych.

Szkoleniowiec zespołu z Lokeren, Aleksandar Janković, wykorzystuje, jak może, formę Polaka i nie pierwszy raz dał mu szansę występu od pierwszych minut. Dawid Janczyk również nie pozostał dłużny i wykorzystał swoje atuty, wpisując się aż trzykrotnie na listę strzelców. Swoje bramki były napastnik Legii mógł zanotować w 8., 26. i 42. minucie spotkania. Był to zatem hat-trick klasyczny. Reprezentanta kraju nad Wisłą dziesięć minut przed końcem zmienił Tomislav Sokota.