Jagiellonia zremisowała z mistrzem Turcji

14 lipca 2010 Jagiellonia zremisowała z mistrzem Turcji

W rozgrywanym w Austrii spotkaniu towarzyskim, Jagiellonia Białystok zremisowała z Bursasporem 1:1. Dla odchodzącego do Polonii Warszawa Bruno był to ostatni mecz w żółto-czerwonych barwach.

Bursaspor, który zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, w starciu z przebywającą na zgrupowaniu w słoweńskim Radenci Jagiellonią był zdecydowanym faworytem. Mistrzowie Turcji wyraźnie przeważali, często zmuszając Rafała Gikiewicza i Grzegorza Sandomierskiego do interwencji. „Żółto-czerwoni” zaczęli odważniej atakować w końcówce spotkania, największe zagrożenie stwarzając po rzutach wolnych, wykonywanych przez Bruno.

Przygotowania zespołu Michała Probierza przebiegają zgodnie z planem
Przygotowania zespołu Michała Probierza przebiegają zgodnie z planem (fot. M.Gilewski/Jagiellonia.pl)

W 84. minucie, po jednym z nich, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Piotr Józefiak. 18-letni obrońca, znajdujący się w kadrze Młodej Ekstraklasy, kopnął w stronę bramki, gdzie czyhał Kamil Grosicki, który strzałem piętą wyprowadził zespół zdobywcy Pucharu Polski na prowadzenie. Sensacyjnego wyniku podopiecznym Michała Probierza nie udało się utrzymać do końcowego gwizdka,  na minutę przed końcem spotkania wyrównał niepilnowany w polu karnym İbrahim Öztürk.

„Jaga” podczas zgrupowania w Słowenii jeszcze nie przegrała – bilans dotychczasowych spotkań białostoczan to zwycięstwa 2:1 z drużynami chorwackiej ekstraklasy NK Istra 1961 i NK Zagrzeb oraz wygrana 3:2 z irańskim Steel Azin FC.