iGolowy Poradnik. Wszystko, co musisz wiedzieć, jadąc na Euro 2020


Już za trzy dni pierwszy gwizdek, który usłyszymy na Stadio Olimpico w Rzymie. Jakie warunki trzeba spełnić, aby wejść na stadiony, na których może zagrać reprezentacja Polski?

8 czerwca 2021 iGolowy Poradnik. Wszystko, co musisz wiedzieć, jadąc na Euro 2020

Euro 2020 już za trzy dni. Niektórzy kibice już zaopatrzyli się w bilety na mecze Polaków i nie tylko. Część fanów nie zdążyła jeszcze zakupić wejściówek na spotkania, ale nie wszystko stracone. Bilety na niektóre mecze są jeszcze dostępne, a do turnieju pozostało kilka dni. Gdzie kupić bilety? Jakie są warunki odbywania kwarantanny? Czy da się pominąć kwarantannę? Wszystkie najważniejsze informacje dla kibiców zawarliśmy w iGolowym poradniku kibica na Euro 2020. W artykule uwzględnione są państwa, w których mogą zagrać "Biało-czerwoni".


Udostępnij na Udostępnij na

Bilety na mecze Euro 2020

Wejściówki na mecze można kupić na oficjalnej stronie UEFA. Oczywiście bilety można też odkupić od firm niezależnych od UEFA, my jednak zalecamy kupowanie wejściówek z oficjalnego źródła ich pochodzenia. Co najważniejsze dla polskich kibiców, są jeszcze dostępne bilety na mecze reprezentacji Polski. Cena biletów waha się w zależności od miejsca, które wybierzemy i widoczności z danego miejsca. Bilety na mecze Polska – Słowacja, Polska – Szwecja i kilka innych spotkań można zakupić w tym miejscu. Najtańsze bilety kosztują 50 euro, najdroższe nawet 185 euro.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Rosja, Sankt Petersburg, Stadion Kriestowskij

Z perspektywy polskiego kibica jedno z najważniejszych miejsc dla polskiej reprezentacji. Miejsce to będzie mocno oblegane przez Polaków ze względu na rozgrywanie tam przez „Biało-czerwonych” dwóch spotkań w ramach grupy E.

 1. Pierwszą rzeczą, którą powinni wykonać Polacy wyjeżdżający do Rosji na mecze Euro 2020, jest wyrobienie sobie paszportu kibica. Dokument ten umożliwi bezwizowy wjazd na teren Rosji. Wniosek o wyrobienie takiego paszportu powinniśmy złożyć na tej stronie. Wydrukowana oraz zalaminowana wersja tego dokumentu będzie potrzebna przy wejściu na stadion. Paszport ten pozwala na bezwizowy wjazd w terminie 29 maja–2 lipca 2021 r. oraz wyjazd w terminie od 29 maja do 12 lipca 2021 roku.
 2. Przy wjeździe na teren Federacji Rosyjskiej, aby uniknąć kwarantanny, musimy pokazać negatywny wynik badania PCR na obecność Covid-19, wykonany nie wcześniej niż 72 godziny od wjazdu na teren Rosji.
 3. Przy wjeździe na teren Rosji otrzymamy kartę migracyjną, która jest dowodem legalnego przekroczenia granicy. Kartę tę musimy nosić przy sobie w paszporcie. Jeśli jesteśmy w Rosji dłużej niż siedem dni i mieszkamy w innym miejscu niż hotel, np. u znajomych, trzeba zgłosić to Służbie Migracyjnej.
 4. Jeśli podróżujemy samochodem, musimy wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto również wykupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.
 5. Gdy podróżujemy cudzym samochodem, potrzebujemy notarialne potwierdzenie, przetłumaczone na język rosyjski, o zgodzie właściciela na użytkowanie pojazdu. Polskie prawa jazdy nie potrzebują tłumaczenia na terenie Rosji.
 6. To warto wiedzieć. Numery alarmowe w Rosji: 101 – straż pożarna, 102 – policja, 103 – pogotowie ratunkowe. Pod podanymi numerami można porozumiewać się w języku rosyjskim i angielskim.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Hiszpania, Sevilla, Estadio La Cartuja

Drugie najważniejsze, zaraz po Sankt Petersburgu, miasto z perspektywy polskich kibiców. Reprezentacja Polski rozegra tu swój drugi grupowy mecz przeciwko Hiszpanii.

 1. Zasady wjazdu na teren Hiszpanii. Od 7 czerwca osoby w pełni zaczepione nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku na obecność Covid-19. Z tego obowiązku zwalnia się również osoby, które przechorowały Covid-19, a od uzyskania pierwszego negatywnego testu nie minęło więcej niż 180 dni. Jeśli nie spełniamy żadnego z powyższych punktów, musimy przedstawić negatywny wynik badania na obecność Covid-19. Test musi być wykonany nie wcześniej niż 48 godzin, dopuszczalne jest badanie PCR i antygenowe. Wynik testu należy przedstawić w języku francuskim, hiszpańskim, niemieckim lub angielskim. Dzieci do szóstego roku życia są zwolnione z tego obowiązku.
 2. Przy przekroczeniu granicy drogą morską lub powietrzną należy wypełnić poniższy formularz.
 3. Przy wjeździe samochodem jesteśmy zobowiązani do okazania negatywnego testu na obecność Covid-19, zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu lub zaświadczenia o przebytym zakażeniu Covid-19.
 4. Aby przekroczyć granicę, musimy mieć ważny dowód osobisty lub paszport.
 5. Istnieje również obowiązek meldunkowy, ale nie jest on dokładnie przestrzegany. Jeśli będziecie na terytorium Hiszpanii przez dłuższy okres czasu, zaleca się zgłoszenie miejsca pobytu w urzędzie miasta.
 6. W Hiszpanii można używać polskiego prawa jazdy.
 7. Podstawowa opieka zdrowotna jest bezpłatna na terenie Hiszpanii pod warunkiem posiadania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego.
 8. To warto wiedzieć. Numery alarmowe w Hiszpanii: 112 – ogólny numer alarmowy, 092 – policja, 080 – straż pożarna, 061 – pogotowie ratunkowe.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Wielka Brytania, Londyn/Glasgow, Wembley/Hampden Park

 1. Najważniejsza informacja dla kibiców. Aktualnie trwają rozmowy UEFA z brytyjskim rządem dotyczące złagodzenia kwarantanny dla przyjezdnych kibiców. Na tę chwilę wszyscy są zobowiązani do przestrzegania jednakowych przepisów, jednak warto śledzić doniesienia na ten temat, ponieważ może się to zmienić w najbliższych dniach.
 2. Po przyjeździe/przylocie na teren Wielkiej Brytanii zobowiązani jesteśmy do przejścia kwarantanny. Po przyjeździe na teren Zjednoczonego Królestwa zobowiązani jesteśmy do wypełnienia formularza lokalizacyjnego.
 3. Podróżni przyjeżdżający z państw żółtej strefy (w tym Polska) są poddawani 10-dniowej kwarantannie z odpłatnym testem na obecność Covid-19 w drugim i ósmym dniu kwarantanny.
 4. Jeśli podróżujemy samochodem, musimy wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Zaleca się również wykupienie ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków.
 5. W Wielkiej Brytanii możemy się poruszać z polskim prawem jazdy.
 6. To warto wiedzieć. Numery alarmowe w Anglii: 999 – bezpłatny numer alarmowy, pod którym możemy wezwać wszystkie podstawowe służby, działa również numer 112.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Węgry, Budapeszt, Puskas Arena

 1. Aktualnie nie można przebywać na Węgrzech w celach turystycznych.
 2. Możliwy jest wjazd na wydarzenia kulturowe i imprezy sportowe, w tym Euro 2020.
 3. Wjechać na teren Węgier możemy tylko, gdy okażemy bilet na odpowiednie wydarzenie kulturowe/sportowe. Oprócz tego musimy poddać się badaniu na obecność Covid-19 na granicy lub okazać negatywny test PCR na obecność Covid-19, wykonany maksymalnie 72 godziny wcześniej, przetłumaczony na język angielski lub węgierski. Dotyczy to również osób zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na Covid-19.
 4. Aby wjechać na teren Węgier, musimy mieć ważny paszport lub dowód.
 5. Terytorium Węgier musimy opuścić w ciągu 72 godzin od momentu wjazdu.
 6. Na Węgrzech możemy używać polskiego prawa jazdy.
 7. To warto wiedzieć. W razie potrzeby uzyskania pomocy straży pożarnej, policji lub pogotowia ratunkowego proszę dzwonić pod numer 112.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Niemcy, Monachium, Allianz Arena

 1. Aby wjechać na terytorium Niemiec, musimy mieć ważny dowód lub paszport.
 2. Przy wjeździe do Niemiec wymagany jest negatywny wynik testu na obecność Covid-19. Wykonany nie wcześniej niż 48 godzin w przypadku testów antygenowych i 72 godziny w przypadku testów PCR. Negatywny wynik testu musimy zachować 10 dni od wjazdu. Wynik testu musi być w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim lub angielskim. Negatywny wynik testu zwalnia nas z kwarantanny. Z testu zwolnieni są ozdrowieńcy i zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki na Covid-19.
 3. Miejsce pobytu należy zgłosić na tej stronie.
 4. Wejście na pokład samolotu lecącego do Niemiec możliwe jest tylko z negatywnym wynikiem testu na Covid-19 wykonanego nie później niż 48 godzin przy teście antygenowym i 72 godziny przy teście PCR. Negatywnego wyniku testu nie muszą mieć dzieci do lat sześciu.
 5. W Niemczech, obowiązują zasady jak w każdym państwie należącym do Unii Europejskiej, czyli można używać polskiego prawa jazdy.
 6. To warto wiedzieć. Numery alarmowe: policja – 110, straż pożarna – 112, pogotowie ratownicze – 112.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Dania, Kopenhaga, Parken

 1. Dania jest jednym z najmniej problematycznych państw, jeśli chodzi o liczbę wymogów, które trzeba spełnić przy wjeździe do kraju.
 2. Przy transporcie lotniczym przed opuszczeniem lotniska musimy zrobić tzw. szybki test na Covid-19. Jeśli jest negatywny, możemy udać się w dalszą podróż.
 3. Jeśli jedziemy samochodem, przy wjeździe na teren Danii musimy pokazać negatywny wynik testu na Covid-19, zrobiony maksymalnie 48 godzin temu. Możemy też przedstawić zaświadczenie o zaszczepieniu dwoma dawkami lub przebytym zakażeniu, nie wcześniej niż 180 dni temu. Akceptowalne są testy antygenowe, jak i PCR. Wynik testu musi być przetłumaczony na któryś z podanych języków: jeden ze skandynawskich, francuski, niemiecki, angielski, hiszpański lub włoski.
 4. Aby wjechać do Danii, musimy mieć ważny paszport albo dowód osobisty.
 5. Najlepiej zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która pokryje ewentualne koszty naszego leczenia.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Azerbejdżan, Baku, Stadion Olimpijski

 1. Wjeżdżając na terytorium Azerbejdżanu, musimy mieć paszport lub wizę. Do wydania wizy potrzebny jest jeden z tych dokumentów: Oficjalne Zaproszenie Komitetu Organizacyjnego, karta akredytacyjna lub inny dokument potwierdzający akredytację lub bilet na mecz. Wizę można otrzymać na przejściu granicznym lub za pośrednictwem strony internetowej.
 2. Do Azerbejdżanu możemy dostać się wyłącznie samolotem. Aktualnie granice lądowe są zamknięte.
 3. Po lądowaniu wymagany będzie negatywny test na Covid-19, wykonany nie wcześniej niż 48 godzin od momentu przylotu. Posiadacze biletu na UEFA Euro 2020 będą zwolnieni z kwarantanny po ukazaniu negatywnego wyniku na Covid-19. W przeciwnym wypadku okres izolacji potrwa 14 dni.
 4. To warto wiedzieć. Numery alarmowe w Azerbejdżanie: 101 – straż pożarna, 102 – policja, 103 – pogotowie ratunkowe.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Włochy, Rzym, Stadio Olimpico

 1. Podstawową rzeczą przy wjeździe do Włoch jest ważny dowód osobisty lub paszport.
 2. Gdy wjeżdżamy na terytorium Włoch, zobowiązani jesteśmy do wypełnienia formularza https://app.euplf.eu/#/.
 3. Na granicy musimy pokazać negatywny wynik badania na Covid-19, otrzymany nie później niż 48 godzin przed wjazdem.
 4. Polskie prawo jazdy uprawnia nas do poruszania się po włoskich drogach.
 5. To warto wiedzieć. Numery alarmowe we Włoszech: 113 – policja, 115 – straż pożarna, 118 – pogotowie ratunkowe.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Rumunia, Bukareszt, Arena Narodowa

 1. Podstawowym i tak naprawdę jedynym wymogiem przy wjeździe do Rumunii jest ważny paszport lub dowód osobisty.
 2. Polskie prawo jazdy działa w Rumunii.
 3. W zasadzie to tyle. Rumunia jest jedynym państwem na całej liście, do którego nie potrzeba żadnych zaświadczeń o szczepieniu, teście czy przebytym zarażeniu Covid-19.
 4. To warto wiedzieć. Numer alarmowy w Rumunii: 112 – dzięki temu numerowi możemy wezwać wszystkie służby.

Kwarantanna, zasady wjazdu – Holandia, Amsterdam, Johan Cruyff ArenA

 1. Aby wjechać na terytorium Holandii, musimy mieć ważny dowód osobisty lub paszport.
 2. Wkraczając na teren Holandii, musimy okazać negatywny wynik testu na Covid-19, wykonany maksymalnie 72 godziny wcześniej.
 3. W dniu rozgrywania meczu na Euro 2020 zostanie wskazane konkretne laboratorium, do którego musimy się udać i wykonać badanie na obecność koronawirusa.
 4. To warto wiedzieć. Numer alarmowy w Holandii – 112 – dzięki temu numerowi możemy wezwać straż pożarną, policję czy pogotowie ratunkowe.

Gdzie najłatwiej obejrzeć mecz na żywo?

Po przeczytaniu całego artykułu dość łatwo można dojść do wniosku, że najprostszym do wjazdu miejscem jest Rumunia. Jako jedyne państwo nie wymaga zaświadczeń o szczepieniu czy negatywnym wyniku na Covid-19. Drugim takim państwem jest Azerbejdżan. Gdy udamy się tam samolotem, nie powinno być większych trudności. Jest to również bardzo bezpieczne miejsce pod względem możliwości zarażenia się koronawirusem. Dziś odnotowano tam niecałe 70 zakażeń.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze