Hitowe spotkanie w Rumunii nie zawiodło

4 marca 2013 Hitowe spotkanie w Rumunii nie zawiodło

W 21. kolejce ligi rumuńskiej zmierzyły się dziś ze sobą CS Pandurii Targu Jiu i zespół Piotra Celebana – FC Vaslui. W spotkaniu tym lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 2:1.

Z pewnością przeszło siedem tysięcy osób, które postanowiły dzisiejszego wieczora przyjść na stadion w Targu, nie żałuje swojej decyzji. Widzowie byli bowiem świadkami widowiska, na którego poziom nie powinni narzekać nawet najbardziej wytrawni rumuńscy kibice.

Piotr Celeban nie zdołał uchronić swojego zespołu przed porażką
Piotr Celeban nie zdołał uchronić swojego zespołu przed porażką (fot. Filip Susmanek/ iGol.pl)

Spotkanie to miało swój polski akcent, w barwach Vaslui pełne 90 minut rozegrał bowiem Piotr Celeban. Niestety, nie zdołał on uchronić swojego zespołu przed porażką w dzisiejszym pojedynku. Dzięki dwóm golom Deividasa Matuleviciusa to gospodarze mogli schodzić z boiska z podniesionymi głowami. Honorową bramkę dla zespołu byłego gracza Śląska zdobył Edu Jummise.

Pierwsza bramka tego spotkania padła dopiero w 56. minucie spotkania, kiedy to wspomniany powyżej Matulevicius idealnie odnalazł się w polu karnym i strzałem głową pokonał Cerniauskasa. Na odpowiedź Vaslui nie trzeba było długo czekać, pięć minut później Jumisse strzałem z 16. metra wyrównał bowiem wynik spotkania.

W 79. minucie spotkania zwycięską bramkę dla popularnych „Gorjenii” zdobył ponownie Matulevicius, który wykorzystał błąd bramkarza gości i skierował futbolówkę do pustej bramki.
Po 21 kolejkach ligowych rumuńskiej Ligi I Vaslui zajmuje piąte miejsce, a CS Pandurii jest wiceliderem tabeli.

Składy:

Pandurii Targu Jiu: Mingote – Unguruşan, Rada, Viera, Vlad – Anton (Pleasca ’88), Nistor – Voiculet, Radut (Rusu ’83), Cristea (Al. Grigoras ’75) – Matulevicius.
FC Vaslui: Cerniauskas – Milanov, Celeban, Varela, Charalambous – Jumisse, Caue (Temwanjera ’82), R. Costin (Antal ’82) – Sanmartean, Stanciu – Buhaescu.

Żółte kartki: Mingote 82, Pleasca 90+2 / R. Costin ’43, Sanmartean ’64