Hit nad hitami! Legia vs Lech na boiskach Ekstraklasy


Kto okaże się lepszy w klasyku polskiej ligi?

15 października 2021 Hit nad hitami! Legia vs Lech na boiskach Ekstraklasy

Są takie mecze, na które nie trzeba nikogo za bardzo zapraszać. W Hiszpanii mają El Clasico pomiędzy Realem a Barceloną. W Anglii Liverpool mierzy się z Manchesterem United. Natomiast w Polsce Legia Warszawa rywalizuje z Lechem Poznań. Kto będzie górą w polskim klasyku zdaniem zakładów bukmacherskich?


Udostępnij na Udostępnij na

Legia Warszawa

Początek obecnej kampanii Ekstraklasy w wykonaniu Legii Warszawa jest, krótko mówiąc fatalny, jednak spotkania z Lechem zawsze wzbudzają dodatkowe emocje. Piłkarzy nie trzeba podwójnie motywować, a sytuacja w tabeli nie odgrywa żadnej roli. Legia do tej pory wywalczyła zaledwie dziewięć punktów od początku obecnej kampanii Ekstraklasy. Wojskowi plasują się obecnie w dolnej połowie tabeli i tracą aż 12 punktów do lidera z Poznania. Stratę można jednak szybko odrobić, jeśli podopieczni Czesława Michniewicza wygrają z Lechem na swoim boisku. W takim przypadku różnica stopnieje do 9 oczek, a trzeba pamiętać, że Legioniści mają dwa spotkania zaległe w zanadrzu. Sytuacja z tragicznej, szybko może się zmienić w całkiem bezpieczną.

Legia w poprzednich tygodniach miała ogromne problemy, aby połączyć rozgrywki ligowe z pucharami, dlatego też nic dziwnego, że dwa tygodnie przerwy reprezentacyjnej z pewnością pozwoliły odpowiednio przygotować się do polskiego klasyku.

Z tym przeciwnikiem Wojskowi mają na swoim koncie sześć kolejnych wygranych na swoim boisku. Legia Warszawa regularnie wygrywa z Lechem u siebie, a ostatnią porażkę zanotowała w 2016 roku. Jak będzie tym razem zdaniem zakładów bukmacherskich? O tym w dalszej części tekstu!

Lech Poznań

Podopieczni Macieja Skorży zaczęli obecną kampanię od falstartu w rywalizacji z Radomiakiem, jednak im dalej w las, tym było tylko lepiej. Kolejorz w ostatniej kolejce pokonał na swoim boisku Śląsk Wrocław, a ta rywalizacja zdaniem wielu ekspertów była pokazem siły tego zespołu.

Poznaniacy wygrali już kilka ważnych rywalizacji w obecnej kampanii, jednak prawdziwy test czeka ich przy Łazienkowskiej, czyli w miejscu, gdzie w ostatnich latach nie potrafili nawet zremisować.

Zakłady bukmacherskie

Lech jest liderem Ekstraklasy, jednak faworytem tego spotkania będzie 15 w tabeli Legia Warszawa. Podopieczni Czesława Michniewicza przed przerwą na kadrę przegrali w Gdańsku, jednak nie ma wątpliwości, że tym razem rzucą wszystkie siły na pokład, aby pokonać Kolejorza na swoim obiekcie.

Lech w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych na boiskach Ekstraklasy zdobył zaledwie jeden punkt, więc jeśli na siłę mam szukać słabych stron tego zespołu, to wydaje się, że piętą achillesową w najbliższych tygodniach może być właśnie gra na wyjazdach.

Legia pod formą, ale ze sporą ilością czasu, aby odpowiednio przygotować się do tej rywalizacji, natomiast Lech w znakomitej dyspozycji. Czy w tym spotkaniu będziemy świadkami wymiany ciosów? Zakłady bukmacherskie typ na bramkę obu stron oceniają na spore prawdopodobieństwo powodzenia!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze