Pauzujący od końca listopada, Gonzalo Higuain nie wystąpi na boiskach Primera Division co najmniej do końca czerwca bieżącego roku. Zawodnik Realu Madryt będzie musiał poddać się operacji pleców.

Napastnik „Królewskich” doznał kontuzji w listopadowym meczu z Athletikiem Bilbao. Od tego czasu trwały spekulacje na temat terminu powrotu piłkarza na boisko. Niestety, potwierdził się czarny scenariusz i Higuain będzie zmuszony poddać się operacji pleców, która wyeliminuje go z gry na najbliższe kilka miesięcy.
Na oficjalnej stronie klubu można przeczytać: – Tradycyjna metoda leczenia zrealizowana w ciągu ostatnich czterech tygodni wpłynęła pozytywnie na biomechanikę piłkarza. Dzięki temu praca wykonana przez zawodnika i sztab medyczny pozwoli na przeprowadzenia mniej skomplikowanej operacji, osiągnięcie lepszego efektu interwencji medycznej i zredukowanie długości rehabilitacji.
Higuain trafił do Madrytu w styczniu 2007 roku. Wcześniej występował w argentyńskim River Plate. W poprzednim sezonie był najskuteczniejszym napastnikiem Realu, z dorobkiem 27 goli zajął drugą pozycję w klasyfikacji strzelców La Liga.
Patrząc na czas przerwy od piłki,jaki czeka
G.Higuaina,to chyba większy dramat...:/
Dwa miesiące przerwy dla Higuaína
Mimo to, że Gonzalo Higuaín ostatecznie będzie
musiał poddać się operacji dysku, to wstępne
prognozy co do czasu rehabilitacji nie są takie
złe. Wszystko wskazuje bowiem na to, że
Argentyńczyk powinien być gotowy do gry już za dwa
miesiące. Jak wiemy, wczoraj w Valdebebas odbyło
się spotkanie sztabu medycznego Realu Madryt, który
ustalił, że kuracja zachowawcza wcale nie była
porażką. Ćwiczenia, jakie Higuaín wykonywał na
przestrzeni kilku ostatnich tygodni, będą miały
bardzo duży wpływ na czas pooperacyjnej
rehabilitacji. Dzięki dodatkowym zabiegom może się
on nawet skrócić o cały miesiąc.
Ponadto wszystko wskazuje na to, że zawodnik wybrał
już miejsce, w którym podda się operacji. Jak
podaje dziennik Marca, Higuaín zabieg chirurgiczny
przejdzie w Chicago. Jeśli chodzi o dokładny
dzień, w ciągu najbliższych 48 godzin sztab
medyczny i otoczenie piłkarza podejmą ostateczną
decyzję.
O.k 'Madridista' oddaje wiarę temu co
piszesz...;)...W każdym bądz razie,niechaj
zdrowieje,jak najszybciej;)
hahahahahahahahahahaha
krystyna juz placze