Henry skusi Puyola?


Choć zaledwie kilka dni temu Carles Puyol ogłosił, że po zakończeniu sezonu rozstanie się z FC Barceloną, to już pojawiają się nowe możliwości dla wieloletniego kapitana „Dumy Katalonii”. Jedną z nich jest przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych.


Udostępnij na Udostępnij na

Do właśnie takiego ruchu postara się nakłonić Hiszpana jego były klubowy kolega, Thierry Henry. Francuz występował na Camp Nou przez trzy lata i świetnie zna charakterystycznego obrońcę. 36-letniemu napastnikowi byłoby niezmiernie miło, gdyby Puyol zdecydowałby się na kontynuowanie swojej kariery w MSL. Niezależnie od tego, w jakim klubie Hiszpan zdecydowałby się występować.

Jeśli chce przyjść i grać w Stanach Zjednoczonych, byłby bardzo mile przywitany – powiedział Henry. – Byłoby wspaniale, gdyby zdecydowałby się na taki ruch. Tutejsze rozgrywki tylko by na tym zyskały, bo zawsze dobrze mieć w lidze takich graczy jak on.

Na koniec Francuz wspominał o pewnej sytuacji za czasów gry w FC Barcelonie, gdy jeszcze występował u boku obrońcy. – Pamiętam mecz na Bernabeu, kiedy wygraliśmy 6-2 i Carles strzelił głową. Po zdobyciu bramki pocałował opaskę kapitana. Był to bardzo szczególny moment. – zakończył zawodnik New York Red Bulls.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze