Grant: Terry nie jest rasistą


Szeroko komentowana na Wyspach jest rezygnacja Johna Terry’ego z reprezentacji Anglii. Głos w tej sprawie zabrał były trener Chelsea Londyn, Avram Grant.


Udostępnij na Udostępnij na

Selekcjoner Anglii Roy Hodgson wyraził ostatnio niezadowolenie z zakończenia reprezentacyjnej kariery przez kapitana Chelsea. Także izraelski szkoleniowiec był zaskoczony decyzją 31-letniego środkowego obrońcy.

Nikt chyba nie myśli, że John Terry jest rasistą, więc FA musi zostawić tę sprawę. John lubi walczyć, jest wielkim pasjonatem drużyny narodowej, więc byłem zaskoczony jego decyzją.

Ale on nie jest dzieckiem, wie, co robi. Jedna rzecz, którą muszę tu powiedzieć: John Terry nie jest rasistą, to pewne. On jest dobrym człowiekiem. Szanuje wszystkich, jest dobry w stosunku do innych. Byłem bardzo zaskoczony, że ludzie myśleli o nim złe rzeczy.

Grant ma pretensje do angielskiej federacji, w końcu w lipcu piłkarz został oczyszczony z zarzutów.

Jeśli myślą, że on jest rasistą, to muszą coś z tym zrobić. Uważam, że werdykt jest jasny, nie sądzę, że trzeba go jakoś wspierać. Dla FA ważniejszą rzeczą powinno być wyeliminowanie rasizmu ze sportu.   

Wczoraj John Terry i Anton Ferdinand spotkali się twarzą w twarz na rozprawie FA.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze