Futsal: Zgodnie z planem.

W rozgrywanej 15. Kolejce I PLF obyło się bez niespodzianek. We wszystkich meczach wygrywali faworyci. Z powodu żałoby narodowej, mecz pomiędzy Mariossem Wawelno, a Jango Katowice został przełożony. Spotkanie rozegrano 4 dni później. Górą byli goście, którzy wygrali 0:2.

W najciekawszym meczu udział brał lider I Ligi Futsalu – Hurtap Łęczyca. Łęczycanie pojechali do szczecina, aby podjąć miejscową Pogoń 04. W szczecińskiej hali zebrało się sporo ludzi. Do przerwy mieli powody do radości. Ich drużyna prowadziła 2:0! Portowcy byli w połowie drogi do sprawienia niespodzianki. Niestety. Połowa to nie cała droga. Hurtap pokazał klasę. Dał lekcję ambitnej, rozważnej, solidnej i przede wszystkim skutecznej gry. W ciągu 5 minut, Łęczycanie zdobyli… 6 bramek! Stało się coś niewiarygodnego. Kompletnie załamani piłkarze i kibice nie mogli uwierzyć w to, czego byli świadkami. Ze stanu 2:0, zrobiło się 2:6 i to w tak krótkim czasie. Pogoń zdobyła jeszcze jedną bramkę, ale tylko na tyle było ich stać. Pogoń 04 Szczecin – Hurtap Łęczyca 3:6.

Strzelecko popisać się mieli Tyszanie, którzy podejmowali u siebie Inpuls-Alpol Siemianowice. Tymczasem, padła tylko jedna bramka. Gola na wagę 3 punktów zdobył zawodnika GKS Jachym Tychy, Waldemar Górecki. W Krakowie, miejscowego Kupczyka sprawdzał zespół z Poznania, Akademia Słowa. Podobnie do poprzedniego, mecz nie stał na wysokim poziomie. Żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją korzyść. Kupczyk – Akademia 1:1.

Lepiej już był na innej krakowskiej hali. Drużyna Gaszyńskich grała z Grembachem Zgierz. Goście już do przerwy prowadzili 0:3. W drugiej odsłonie utrzymali dobrą dyspozycję, co pozwoliło zakończyć im mecz wynikiem 3:7. W ostatnim meczu 15. Kolejki, AZS zagrał z wiceliderem. PA Nova nie może sobie pozwolić na stratę punktów, jeśli chce mieć nadal szansę na mistrzostwo. Spokojna gra i pewna wygrana 1:6. Gliwiczanie nadal utrzymują kontakt z Hurtapem i nie pozwalają im uciec.