Futsal: Zapowiedź 15. kolejki


Po zimowej przerwie, zbliża się już druga kolejka spotkań. Po ubiegłotygodniowych wydarzeniach, kibice AZS i Inpulsu mają niepewne nastroje. Czy Nova utrzyma dystans do pierwszego miejsca? Czy może znów lider powiększy przewagę?


Udostępnij na Udostępnij na

W pierwszej kolejce rundy rewanżowej, byliśmy świadkami pogromów. 11:4 i 10:1 dają silną podstawę fanom AZS’u i Inpulsu, aby mieć pewne wątpliwości, co do formy swoich ulubieńców. Oba zespoły czekają bardzo ciężkie mecze, a do drużyn nad kreską tracą coraz więcej. Do Warszawy przyjedzie wicelider, który ma „nóż na gardle”. Po ostatniej porażce, gliwiczanie nie mogą sobie pozwolić na kolejne straty, gdyż liderujący zespół może to wykorzystać. AZS zajmuje ostatnie miejsce w tabeli bez żadnego zwycięstwa na koncie.

Siemianowiczanie pojadą do Tychów, aby zmierzyć się z miejscowym GKS Jachym. Inpuls, co prawda, wygrał dwukrotnie w tym sezonie, ale również 10 razy przegrywał. GKS ma szanse na 5. lokatę. W razie zwycięstwa, Alpol może liczyć nawet na dwumiejscowy awans.

Lider, Hurtap Łęczyca, pojedzie na trudny teren, jakim jest hala w Szczecinie. Pogoń 04 zajmuje 7 pozycję, ale spowodowane jest to stratą dużej ilości punktów w meczach wyjazdowych. Portowcy na swoim koncie mają 17 oczek, a większość z nich zdobyli na własnym parkiecie. Hurtap pokazał już w tym sezonie, że żaden teren nie jest mu straszny i wszędzie jest równie groźny.

Pauzę, broniącego tytułu, Clearexu wykorzystać może Akademia Słowa. Poznaniacy zagrają w Krakowie z Kupczykiem. W bezpośrednim meczu o 8. miejsce zmierza się w Krakowie drużyny Gaszyńskich i Grembacha.

Z powodu ogłoszonej przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego żałoby narodowej, piątkowy mecz pomiędzy Mariossem, a Jango, przełożony został na środę, 30 stycznia. Niedzielne spotkania poprzedzi minuta ciszy.

Gaszyńscy Kraków – Grembach Zgierz Typ iGola: X
AZS UW Warszawa – P.A. Nova Gliwice Typ iGola: 2
GKS Tychy ’71 – Inpuls Siemianowice Typ iGola: 1
Pogoń 04 Szczecin – Hurtap Łęczyca Typ iGola: 2
Kupczyk Kraków – Akademia Poznań Typ iGola: 2

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze