Merveille Fundambu wraca na zielony dywan. Zagra w Polsce


Były zawodnik między innymi Stomilu Olsztyn i Radomiaka Radom znalazł nowy klub

21 marca 2023 Merveille Fundambu wraca na zielony dywan. Zagra w Polsce

Radomiak Radom, Widzew Łódź, Stomil Olsztyn... W piłkarskim CV Merveille'a Fundambu, sprowadzonego do Polski z Kongo przez Krzysztofa Stanowskiego zawodnika, figurują nie byle jakie kluby. Sam gracz ma na swoim koncie niespełna pięćdziesiąt występów w Fortuna 1 Lidze, jednak w lipcu zeszłego roku słuch po nim zaginął. Kongijczyk znalazł jednak nowy klub - wybór z pewnością zdziwi wielu, którzy obserwowali go w akcji.


Udostępnij na Udostępnij na

To właśnie ostatni ze wspomnianych klubów, pierwszoligowy wówczas Stomil Olsztyn, był ostatnim przystankiem dla Fundambu na piłkarskiej mapie naszego kraju. Wielu obserwatorów było zdania, że ściągnięty do Polski przez Stanowskiego gracz miał wystarczające umiejętności, aby rozwijać karierę w Polsce. Według dziennikarza, Fundambu zrezygnował jednak z futbolu. Jak pisał sam Stanowski, zawodnik miał odnaleźć rodzinę w Belgii i kontynuować życie z dala od piłki nożnej oraz Polski, w której „nie chciał mieszkać”. Jak widać, pogląd piłkarza na sprawę dość szybko się zmienił. Fundambu znalazł nowy klub właśnie w Polsce.

Jak ustaliliśmy, Kongijczyk w rundzie wiosennej zagra w drużynie piątej ligi Wielkopolskiej. Szatnię będzie dzielić z występującymi w drugiej grupie tych rozgrywek, zawodnikami klubu GKS Polonus Kazimierz Biskupi. Nowy klub Kongijczyka zajmuje obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli. W swoim ostatnim sezonie na polskich boiskach, zawodnik w 26. spotkaniach kampanii 2021/2022 Fortuna 1 Ligi zdobył 4 gole i zanotował 3 asysty. Jego kontrakt, ważny przez rok, nie został jednak przedłużony przez olsztynian, choć znajdowała się w nim uprawniająca do tego klauzula.

Poprzedni weekend w wielkopolskiej piłce minął pod znakiem inauguracji rozgrywek w niższych dywizjach. GKS pokonał lidera drugiej grupy piątej ligi, Drużynę Wiary Lecha 3:2. W zespole z Kazimierza Biskupiego gra (i strzela bramki) także inny Kongijczyk. To Aristote Otoka, kolejny zawodnik sprowadzony do Polski kilka lat temu przez Krzysztofa Stanowskiego, którego kariera w wyższych ligach nigdy nie nabrała rozpędu. Do wielkopolskiego klubu Otoka trafił latem poprzedniego roku. Wcześniej nie przebił się w trzecioligowym Sokole Kleczew. Zawodnicy przyjechali do Polski razem, zatem znają się od lat.

Fundambu póki co nie rozegrał jeszcze oficjalnego spotkania w nowych barwach, wystąpił jednak w zorganizowanym wcześniej sparingu. Piłkarz został już zgłoszony do rozgrywek jaki piłkarz GKS-u Polonus Kazimierz Biskupi.

Komentarze
Kawulok (gość) - 1 rok temu

Jaki sprowadzający, takiej klasy zawodnik. Czyżby klub Polonus też był finansowany przez którąś spółkę skarbu państwa?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze