Forlan show w Brazylii. Zobacz!

4 września 2012 Forlan show w Brazylii. Zobacz!

21. seria spotkań ligi brazylijskiej przyniosła zmiany w tabeli. Nowym liderem zostało Fluminense, które wyprzedziło Atletico Mineiro. Bohaterem kolejki był jednak zawodnik Internacionalu Porto Alegre, Diego Forlan, który dwa razy wpisał się na listę strzelców w meczu z Flamengo.

Atletico Mineiro poniosło zaskakującą porażkę w wyjazdowym meczu z Corinthians. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 64. minucie Paulo Andre. Gościom nie pomogła gra w przewadze. Na kwadrans przed końcem drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Emerson, jednak Ronaldinho i spółka nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Diego Forlan
Diego Forlan (fot. goalclub.eu)

Potknięcie lidera tylko połowicznie wykorzystał wicelider z Rio de Janeiro. Fluminense po golach Digao i Rafaela Sobisa prowadziło już 2:0 w wyjazdowym starciu z Figueirense, lecz później pozwoliło sobie strzelić dwie bramki. Trafienia Aloisio w 68. minucie i Joao Paulo na trzy minuty przed końcem przesądziły o podziale punktów. Skromna zdobycz wobec porażki Atletico Mineiro wystarczyła jednak do przejęcia pałeczki lidera przez zespół Fluminense.

Godny uwagi był mecz pomiędzy Internacionalem i Flamengo. Goście już w 15. minucie wyszli na prowadzenie po uderzeniu Vagnera Love’a, który wykorzystał koszmarny błąd bramkarza gospodarzy. Później swój kunszt pokazał Diego Forlan. Urugwajczyk trafiał w 29. i 67. minucie, a jego bramki przedzielił gol Josimara. Wynik spotkania na 4:1 ustalił na kwadrans przed końcem Leandro Damiao.