Fojut: Chorwacja najgroźniejsza


Już za trzy miesiące zaczynają się Mistrzostwa Europy 2008. Zobaczmy co sądzi o Euro 2008 polski środkowy obrońca - Jarosław Fojut, który obecnie reprezentuje barwy Boltonu Wanderers.


Udostępnij na Udostępnij na

Czy w Anglii nadal mówi sie o tym, że reprezentacji nie udało się awansować do finałów Euro 2008?

Krótko po porażce z Chorwacja padła fala krytyki na reprezentację Anglii ale teraz po tak długim czasie nie słyszy sie tego. Reprezentacja Anglii jest teraz budowana od nowa przez Fabio Capello więc na nim jest skierowana cała uwaga kibiców i działaczy.

Czyli ten temat został zamknięty przez Anglików?

Zdecydowanie tak.

Twoim zdaniem Leo Beenhakker wytypował już całą kadrę na Euro 2008? Kto może być pewny miejsca w niej?

Wydaje mi sie , że jeśli chodzi o kręgosłup zespołu to Leo ma już swoich kandydatów. Teraz selekcjoner reprezentacji Polski szuka zawodników którzy są w najlepszej formie i którzy mogą wnieść coś do zespołu.

Którą formacja naszego zespołu będzie zawodzić najbardziej w czasie trwania Euro 2008?

Oczywiście środek obrony, ponieważ mnie tam nie będzie (śmiech). A tak na poważnie to ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ nie oglądałem żadnego meczu Reprezentacji Polski i trudno zgadywać kto będzie w formie a kto nie . Jesteśmy kolektywem wiec nasz sukces będzie zależny od całego zespołu.

Z kim będziemy mieli największe problemy w grupie na Mistrzostwach Europy w 2008 roku?

Niemcy wyglądają najgroźniej na papierze. Mi się jednak wydaję, że to Chorwacja będzie najtrudniejszym przeciwnikiem do pokonania.

Jak oceniasz szanse na awans z grupy?

Dawno nie mieliśmy tak wielkiej szansy na awans. Mamy bardzo dobry zespól i bardzo dobrego trenera, który stworzył zespól którego sie obawiają w Europie. Z optymizmem patrze na Euro 2008.

Jak oceniasz przygotowanie Austrii i Szwajcarii na tak wielką imprezę?

Szczerze mówiąc to w ogóle nie interesowałem sie przygotowaniem tych państw do Mistrzostw Europy. Z tego co wiem to stadiony nie są za duże ale na pewno atmosfera będzie świetna.

Czy Polacy, którzy na co dzień grają w zagranicznych ligach mogą poważnie myśleć o wyjeździe na Euro?

Zawodnicy, którzy grają regularnie mają zdecydowanie duże szanse na grę w reprezentacji i wyjazd na Euro. Natomiast Ci, którzy nie maja tyle szczęścia za granicą mają o wiele dłuższą drogę do reprezentacji niż Ci pierwsi.

Co sądzisz o grze obcokrajowców w naszej reprezentacji kraju?

Jeśli są to zawodnicy którzy mogą wnieść do reprezentacji coś od siebie i to pomoże naszej grze (tak jak Roger) to zdecydowanie jestem za.

Czy Polacy w Anglii interesują się losami reprezentacji Polski?

Nie wiem jak inni moi koledzy z Anglii. Mnie natomiast interesuje bardzo jak nasza Reprezentacja gra i jakie ma wyniki. Szkoda tylko, że nie do końca to pracuje w drugą stronę.

Po cichu liczysz na występ w reprezentacji Polski? Jeżeli tak, to jak sądzisz kiedy otrzymasz powołanie do pierwszej kadry?

Każdy piłkarz liczy na grę w Reprezentacji Polski. Ja na razie czekam na swoja szanse w klubie, a wtedy dopiero będę mógł myśleć realnie na temat pierwszej kadry.

Jak oceniasz szanse twojego kolegi z klubu – Grzegorza Rasiaka na wyjazd do Austrii?

Grzegorz gra w najlepszej lidze na świecie i uważam, że powinien sie znaleźć w Reprezentacji Polski.

Jakie masz marzenia na najbliższy okres czasu?

Na najbliższy okres czasu chciałbym, żeby mnie przede wszystkim kontuzje omijały i żeby była ładna pogoda podczas mojego urlopu w maju (śmiech).

Więc tego Ci życzę z całego serca. Dziękuje za rozmowę.

Bardzo dziękuje.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze