Fletcher zagra przeciw Polsce


19 lutego 2014 Fletcher zagra przeciw Polsce

Darren Fletcher wystąpi w towarzyskim spotkaniu 5 marca na Stadionie Narodowym. Został powołany do reprezentacji Szkocji przez Gordona Strachana. 30-latek wraca do drużyny narodowej po ponad rocznej przerwie.


Udostępnij na Udostępnij na

Darren Fletcher, Manchester United
Darren Fletcher, Manchester United (fot. Skysports.com)

Piłkarz Manchasteru United po raz ostatni wystąpił w barwach narodowych 14 listopada 2012 roku. Drużyna Szkocji, której był wtedy kapitanem, zmierzyła się towarzysko z reprezentacją Luksemburgu. Teraz pomocnik znalazł się w 24-osobowej kadrze Gordona Strachana na mecz towarzyski z Polską.

Ponad roczna przerwa w występach klubowych i narodowych była związana z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. Rok temu w styczniu Darren Fletcher poddał się operacji, która pozwoliła mu wrócić do gry dopiero w grudniu. Grą 61-krotnego reprezentanta Szkocji był zachwycony selekcjoner „The Tartan Army”. Decyzja o powołaniu piłkarza „Czerwonych Diabłów” jest podparta szerokim entuzjazmem Strachana.

W kadrze na mecz z Polską znalazł się również jeden debiutant. Andrew Robertson jest 19-letnim obrońcą Dundee United, dotychczas reprezentował Szkocję w kadrze U-21.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze