Ferguson: Ręczę za mój zespół


Sir Alex Ferguson wierzy, że w 50 rocznicę tragedii w Monachium zespół będzie odpowiednio zmotywowany do pojedynku z Manchesterem City. Już niebawem miejscowy rywal "Czerwonych Diabłów" przyjeżdża na Old Trafford, by w derbowym meczu uczcić pamięć 23 ofiar, które przyniosła katastrofa w 1958 roku. Spotkanie poprzedzone zostanie minutą ciszy.


Udostępnij na Udostępnij na

Wierzę, że naszych piłkarzy nie będę musiał specjalnie motywować do tego spotkania. Oby pokazali się z dobrej strony. To wielki dzień dla klubu. Cały tydzień to wielkie oczekiwanie i wielkie nadzieje, ręczę za mój zespół. Zawsze jako menadżer dawałem z siebie wszystko dla tej drużyny, teraz nie będzie inaczej, będzie to wielki moment. Mam nadzieję, że uda nam się zwyciężyć, odpowiednio się przygotowujemy do tego meczu, chcemy uczcić pamięć monachijskich ofiar – powiedział Ferguson.

– Tamten zespół miał kilku młodych, ambitnych piłkarzy, podobnymi piłkarzami dysponuję dziś, cali oddają się Manchesterowi United. Dysponujemy świetnym rezultatem, jeżeli chodzi o mecze na własnym obiekcie, ale będą to derby i wszystko się może zdarzyć. To właśnie piłka nożna, która nas zaskakuje cały czas – dodał Szkot.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze