Euro 2016 – Twitter po losowaniu


12 grudnia 2015 Euro 2016 – Twitter po losowaniu
Grzegorz Rutkowski

Losowania fazy grupowej wszystkich wielkich turniejów wywołują mnóstwo emocji. Nie tylko pośród kibiców, ale i wśród ludzi, którzy z piłką nie mają na co dzień wiele wspólnego. Sprawdźcie, jak zareagował Twitter!


Udostępnij na Udostępnij na

Oczywiście jak to na losowaniach bywa, zadbano o część artystyczną. Francuzi postanowili uraczyć widzów i zaproszonych gości kankanem, tańcami oraz wypowiedziami gości specjalnych m.in muzycznego ambasadora ME 2016, Davida Guetty. Nie przypadło to do gustu dużej liczbie użytkowników Twittera. Trudno się dziwić. Czekanie na losowanie to spora ilość nerwów! Oczywiście urozmaicano sobie ten czas żartami  (niestety nie mogę ich Wam przytoczyć, gdyż zawierają słowa uznane za wulgarne) albo po prostu wspominaniem poprzednich mistrzostw. Jak wiadomo, te w ostatnich latach nie były dla nas zbyt udane.

https://twitter.com/DBoguszewicz/status/675724601528360960

Za to wiele entuzjazmu przyniosło pojawienie się Gianniego Infantino! Włoch jest już legendą losowań. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby tego mężczyzny. Człowiek legenda. Temu nie da się zaprzeczyć. Oczywiście jego obecność poprawiła humory użytkownikom, których poirytowała część artystyczna.  Ciekawe, czy „Łysy” wie, jak wielką liczbę fanów ma w Polsce?

Losowanie zaś… Nie było dla nas złe! Polacy zagrają z Niemcami (powtórka z mistrzostw w 2006 i 2008 roku), Ukrainą oraz Irlandią Północną. Na Twitterze panuje entuzjazm. Wielu użytkowników deklaruje, że nie zamieniłoby się grupami z żadną inną drużyną. Oczywiście miano najtrudniejszych rywali należy do Niemców. Jak wiadomo, to obecni mistrzowie świata. Mecz z nimi będzie dla nas nie lada wyzwaniem. Niemniej jednak pamiętajmy, że udało nam się ich pokonać w tych eliminacjach. Kto wie… Może doczekamy się powtórki z rozrywki?

https://twitter.com/vivelaligue1/status/675736838871629824

https://twitter.com/Olivia_1308/status/675737203608322050

https://twitter.com/KamilKijanka/status/675737915599753218

Warto też przytoczyć wpis prezesa Bońka. Jak widać, może on próbować swoich sił w zakładach bukmacherskich. A może po prostu Gianni szepnął mu coś na ucho? Oczywiście to żart, ale pan  Zbigniew i tak może być z siebie dumny.

Oczywiście w mediach niebawem zobaczymy wiele analiz poświęconych naszym rywalom. Nic dziwnego – my Polacy lubimy oceniać swoje szanse jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw. Narodowy hurraoptymizm jest raczej nie do uniknięcia, ale warto pamiętać, że teraz mamy naprawdę świetną kadrę. Jeśli we Francji nie wyjdziemy z grupy, to chyba nie wyjdziemy z niej już nigdy. 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze