Euro 2012 tylko w TVP


Do Mistrzostw Europy rozgrywanych na boiskach Polski i Ukrainy pozostały prawie 3 lata, jednak mimo to UEFA zdecydowała już teraz wybrać medium, które odpowiedzialne będzie za transmitowanie meczów. Ten zaszczyt przypadł Telewizji Polskiej.


Udostępnij na Udostępnij na

Telewizja Polska została wybrana jako jedyne medium, które posiadać będzie pełnię praw transmisyjnych, a także w imieniu UEFA będzie ona zajmować się promocją turnieju na terenie naszego kraju.

TVP transmitować będzie wszystkie 31 spotkań, które zobaczyć będzie można na kanałach TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVP HD oraz na stronie internetowej itvp.pl. Większość meczów relacjonowanych będzie na żywo na kanałach ogólnodostępnych.

David Taylor, który w imieniu UEFA podpisał kontrakt z TVP powiedział, że jest bardzo zadowolony z tego faktu i ma nadzieję, że współpraca na linii TVP-UEFA będzie się układała bez żadnych problemów.

– UEFA jest zachwycona, że może przywitać TVP jako pierwszego członka ekskluzywnej grupy oficjalnych partnerów medialnych UEFA Euro 2012. Telewizja Polska jest wiodącym nadawcą w Polsce i mamy nadzieję, że dostarczymy polskim kibicom niecodziennych wrażeń podczas oglądania mistrzostw. – powiedział Taylor.

Nawiązanie współpracy z TVP w tak wczesnym etapie ma pomóc w promocji turnieju w Polsce, a także da więcej czasu samemu szefostwu na dokładne przygotowanie się do tego turnieju.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze