Euro 2008… nie w TVP!


Pierwszy w historii występ "biało-czerwonych" na Euro 2008 zobaczą jedynie widzowie Polsatu i Polsatu Sport. Rozgrywki te nie zagoszczą na antenie Telewizji Polskiej.


Udostępnij na Udostępnij na

O braku porozumieniu z TVP poinformował Polsat w specjalnym oświadczeniu. Czytamy w nim, że z „winy Telewizji Polskiej” nie doszło do zawarcia stosownej umowy między stacjami, mimo wcześniejszego uzgodnienia jej warunków.

Jak informuje z kolei Aneta Wrona, rzecznik TVP, publiczna telewizja złożyła ofertą zakupu licencji 15 spośród 31 spotkań, oferując ponad połowę kosztów, które poniósł Polsat na zakup licencji. W oświadczeniu czytamy, że w odpowiedzi na tą propozycję, Polsat zaoferował TVP odkupienie całości licencji, która obejmowałaby wszystkie 31 mecze. Gdy spotkało się to z zainteresowaniem ze strony władz TVP, Polsat miał ofertę wycofać.

Jak zakończy się sprawa? Na chwilę obecną, wszystko wskazuje na to, że historyczne dla nas Mistrzostwa Europy będą mogli obejrzeć jedynie telewidzowie Polsatu. Miejmy jednak nadzieję, że stacje w końcu dojdą do porozumienia, tak aby jak najwięcej Polaków mogło obejrzeć mecze reprezentacji. Spotkanie Polska – Belgia oglądało 9,27 mln widzów (badania AGB NMR) – co pokazuje skalę zainteresowania futbolem w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze