Eriksson selekcjonerem reprezentacji Meksyku


Szwed Sven-Goran Eriksson podpisał kontrakt z piłkarską federacją Meksyku. Będzie pracował z reprezentacją tego kraju jako jej nowy selekcjoner.


Udostępnij na Udostępnij na

Zwolniony niedawno z Manchesteru City szwedzki szkoleniowiec na stanowisku zastąpi Jesusa Ramireza, który został zatrudniony jako tymczasowy szkoleniowiec po tym, jak w marcu zwolniono legendę meksykańskiej piłki, Hugo Sancheza.

To będzie powrót Erikssona do pracy reprezentacyjnej. Wcześniej, w latach 2001-06, był selekcjonerem kadry narodowej Anglii. „Lubię duże wyzwania.”, powiedział na konferencji prasowej. „Teraz muszę tylko przekonać kibiców i piłkarzy, że jestem właściwym człowiekiem na tym stanowisku. To duży kraj, ważny piłkarsko, to wielkie wyzwanie.”

Były trener rzymskiego Lazio obejmie kadrę 22 czerwca. W dwóch najbliższych meczach towarzyskich – 4 i 6 czerwca z Argentyną i Peru poprowadzi ją jeszcze Ramirez. Podobnie jak w meczach eliminacji Mistrzostw Świata 2010 z Belize (15 i 21 czerwca).

Co prawda Eriksson przyznaje, że nie zna Hiszpańskiego, jednak jak sam twierdzi, nie będzie to problemem. „Trzeba być głupcem żeby nie nauczyć się hiszpańskiego po tym, jak zna się portugalski i włoski.”, twierdzi.

Celem numer jeden wyznaczonym przez federację Meksyku jest awans do rozgrywanych w RPA finałów Mistrzostw Świata.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze