Eliminacje ME: Grupa E

"Z piekła do nieba", czyli wędrówki piłkarskiej reprezentacji Anglii; porażka Rosji z Izraelem!

Andora – Estonia
Spotkanie Andory z Estonią na Estadi Comunal zakończyło się porażką gospodarzy 0:2, ale chyba było to łatwe do przewidzenia – Andora to absolutny 'kopciuszek’ tych eliminacji, w jedenastu meczach nie zdobyła jeszcze punktu przegrywając wszystko, straciła aż czterdzieści jeden bramek zdobywając tylko dwie. Estonia, dla której był to ostatni mecz eliminacji, wygrała po golach Opera (31′) i Lindpere (60′), a w grupie zajęła szóste miejsce.

Izrael – Rosja
Dziewięćdziesiąt minut diametralnie zmieniło nastroje w Anglii. Jeszcze niespełna dwie godziny temu Anglicy lamentowali nad losem swojej reprezentacji, której sytuacja wyglądała naprawdę nieciekawie – dwa punkty więcej niż Rosja, ale również jeden mecz więcej rozegrany. Rosjanom wystarczyła wygrana z Izraelem, aby minąć w tabeli piłkarzy z Wysp i zbliżyć się 'na wyciągnięcie ręki’ do awansu do Mistrzostw Europy. Nasi wschodni sąsiedzi nie wykorzystali tej szansy i przegrali dość nieoczekiwanie z Izraelem 1:2. Gospodarze objęli prowadzenie już w dziesiątej minucie za sprawą Bardy i długo nic nie zapowiadało kolejnych bramek. Dopiero nieco po ponad godzinie gry wyrównał Bilyaletdinov i Rosjanie wrócili do gry. Niestety dla Hiddinka ich ataki nie przynosiły rezultatów, a reprezentacja Izraela w ostatnich sekundach meczu zdobyła zwycięską bramkę. Dzięki porażce Rosji Anglicy utrzymali drugą lokatę i ich los zależy wyłącznie od nich samych – jeśli w ostatniej kolejce spotkań nie przegrają z Chorwacją, to zapewnią sobie awans do Mistrzostw. Rosja z kolei musi liczyć na porażkę piłkarzy Albionu i pokonać Andorę.

Macedonia – Chorwacja
W trzecim meczu tej grupy Macedonia sprawiła niespodziankę pokonując u siebie Chorwację 2:0. Wprawdzie goście przyjechali w nieco rezerwowym składzie, ale mimo to wynik jest zaskakujący. Obie bramki padły pod koniec drugiej części meczu w ciągu ośmiu minut; najpierw gola zdobył Maznov (71′), a rezultat ustalił Naumoski. Chorwacja już wcześniej zapewniła sobie awans do Mistrzostw Europy; Macedonia z czternastoma punktami zajmuje piąte miejsce i zostanie na nim bez względu na wynik ostatniego meczu.