Eliminacje ME 2008: grupa F

Łotwa pokonała w Rydze Liechtenstein aż 4:1 i dzięki temu na jedną kolejkę przed końcem spotkań eliminacyjnych zapewniła sobie piąte miejsce w grupie F.

Wszystkie bramki zdobyli gospodarze – wprawdzie mecz nie zaczął się dla nich najlepiej, bo w trzynastej minucie samobójczym trafieniem popisał się Zirnis, ale już minutę później po trafieniu Karlsonsa był remis. Po półgodzinie gry gospodarze prowadzili po golu Verpakovskisa, a w drugiej części meczu Laizans i Visnakovs rozstrzygnęli mecz. Liechtenstein zakończył już swój udział w eliminacjach – w grupie zajął ostatnie miejsce, ale zdobył w dwunastu meczach aż siedem punktów (dwa razy zwyciężał!).

Hiszpania – Szwecja
Mecz rozegrany w późnych godzinach wieczornych mógł się podobać, a przede wszystkim ucieszyć kibiców w Hiszpanii. I ucieszył. Podopieczni Luisa Aragonesa zwyciężyli 3:0 i awansowali do Mistrzostw Europy. Bramki dla gospodarzy strzelali: Capdevila (15′), Iniesta (39′) i Ramos (65′). Szwecja ma jeszcze szanse na awans ale musi walczyć do końca eliminacji.