Ekwador z wielkimi nadziejami


Reprezentacja Ekwadoru, która podczas tegorocznych mistrzostw Copa America rozstawiona jest w grupie B, przeprowadziła w czwartek swój pierwszy trening. Miał on miejsce w argentyńskim mieście Santa Fe. Ekwadorczycy chcą, by tegoroczne zawody przyniosły im historyczne osiągnięcie. Pierwszym ich meczem w tym turnieju będzie spotkanie z Paragwajem w niedzielę.


Udostępnij na Udostępnij na

Reprezentacja Ekwadoru trenowała na terenie sportowego kompleksu Club Colon. Co ciekawe, zespół prowadzony przez kolumbijskiego selekcjonera – Reinaldo Ruedę – odbywał swój czwartkowy trening w temperaturze dziewięciu stopni Celsjusza. – Mimo że mecz nie odbywa się na wysokości Quito (2 850 m n.p.m.), to nadal tegoroczne Copa America nie będzie rozpieszczało nas ciepłą pogodą – skomentował Christian Noboa przed czwartkowym treningiem.

Noboa, na co dzień grający w Rosji, wierzy, że rozgrywane obecnie 43. mistrzostwa Ameryki Południowej są niepowtarzalną szansą na to, by Ekwador pobił swoje dotychczasowe osiągnięcia i dotarł wyżej niż do czwartego miejsca. – Chcemy dostać się do finałów, to jest nasz cel. Udowodnimy, że posiadamy świetną drużynę i pragniemy zajść daleko – do finału. Nie możemy myśleć, że przyjechaliśmy na turniej i traktować tego jak spacerek, mamy świetną grupę, dobrego trenera i będziemy mogli pokazać, że Ekwador może zostać mistrzem.

Komentarze
~adi (gość) - 7 lat temu

Każda z tych drużyn ma bardzo dobrego piłkarza
Ekwador ma antonio Valenica a Paragwaj ma Lucasa
Bariosa kto jest lepszy moim zdaniem lepszy jest
Lucas Barios to bę dzie bardzo ciekawy mecz
obstawiam remis 1-1

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze