5 porad ekspertów na efektywne obstawianie na ulubione ligi – nie tylko dla fanów Ekstraklasy!


27 czerwca 2023 5 porad ekspertów na efektywne obstawianie na ulubione ligi – nie tylko dla fanów Ekstraklasy!

Czy istnieje jedna, sprawdzona strategia, dzięki której zawsze będziesz wygrywać w zakładach bukmacherskich? Nawet doświadczeni typerzy wiedzą, że nie ma jednego sposobu na zagwarantowanie sobie wygranej za każdym razem. Zamiast tego można zastosować kilka sprawdzonych wskazówek, aby zakłady stawiane na piłkę nożną były nie tylko bardziej efektywne, ale dodatkowo zapewniały więcej satysfakcji.


Udostępnij na Udostępnij na

W tym artykule przedstawimy pięć z nich. Pamiętaj jednak, że obstawianie zakładów na piłkę nożną nie jest gwarantowanym sposobem na zarabianie pieniędzy.

Ucz się od najlepszych

Z pewnością znasz co najmniej kilku profesjonalnych typerów, którzy osiągają dobre zwroty ze swoich zakładów. Na początek nie pozostaje Ci nic innego niż podążanie ich śladem. Nie chodzi o bezmyślne kopiowanie ich zachowań, ale inspirowanie się ich stylem i uczenie się pewnych wzorców – w piłce nożnej nie jest trudno je znaleźć.

W przeciwieństwie do bezmyślnego stawiania zakładów na piłkę nożną w oparciu o własne, życzeniowe myślenie, profesjonalni typerzy mają wiedzę i doświadczenie, aby obstawiać zakłady, które prawdopodobnie przyniosą im dobre zwroty i tym samym pokonywać bukmacherów w ich własnej grze.

Znajdź dobrego bukmachera

Renomowani bukmacherzy działają w branży hazardowej od lat i przez ten czas zyskali rozpoznawalność i popularność wśród typerów. Nieustannie na rynku pojawiają się nowi bukmacherzy, którzy oprócz standardowej oferty zakładów posiadają w swoim katalogu gry hazardowe, w tym automaty do gier. Dodatkowo dla nowych i stałych graczy przygotowują hojne bonusy, mające zachęcać do obstawiania.

Czytając recenzje ekspertów lub doświadczonych typerów, lub analizując komentarze innych graczy można z łatwością wybrać najlepszego bukmachera dla siebie. Sprawdź też przewodnik po najlepszych ofertach darmowych spinów w Polsce! Dodatkowe bonusy na automaty do gier urozmaicą Twoją rozrywkę hazardową w przerwach od obstawiania.

Prowadź dziennik swoich zakładów

Aby udoskonalać swoją strategię warto uczyć się błędach. Pomocne może być prowadzenie dziennika zakładów, w którym umieścisz informacje o wygranych i przegranych zakładach, kwotach zakładów, zyskach i przegranych oraz bukmacherów, z których usług korzystasz. Analizuj swoje zakłady i korzystaj z dziennika, aby testować różne strategie testowania zakładów na piłkę nożną. Wyznacz sobie cele i zapisz je w dzienniku. Notuj postępy i porażki.

Dziennik zakładów możesz prowadzić w notatniku lub w arkuszu Excel. Jeśli korzystasz z usług różnych bukmacherów zapisanie historii zakładów u każdego z nich w dzienniku pomoże Ci w szybkim wytypowaniu takiego, u którego idzie Ci najlepiej. Możesz także notować w nim informacje o plotkach w świecie piłki nożnej czy możliwych transferach.

Nie bagatelizuj małych wygranych

Najłatwiejsze zakłady są najczęściej najmniej zyskowne. Mimo to, warto mieć je na uwadze. Chociaż w zakładach nic nie jest gwarantowane, poniższe zakłady to jedne z najłatwiejszych do wygrania zakładów na piłkę nożną: podwójna szansa, obie drużyny strzelą gola, powyżej/poniżej.

Te zakłady będą zwykle miały dość niskie szanse i niskie zwroty, jednak z tymi zakładami masz większe szanse na wygraną.

Niech piłka nożna nie ma przed Tobą tajemnic

Poznaj piłkę nożną od podszewki, a szczególnie te drużyny, na które najczęściej obstawiasz i ich przeciwników. Dowiedz się, jaka jest forma zespołu w obronie i ataku, jakie są ich ostatnie wyniki, aktualne kontuzje, przewidziane transfery i inne.

Uzbrojony w wiedzę szybko odróżnisz dobre zakłady od przeciętnych, a w efekcie będziesz podejmować szybsze i trafniejsze decyzje o tym, na kogo postawić, niekoniecznie zwracając uwagę na trendy i przewidywania ekspertów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze