Efektowny comeback młodych Polaków

18 listopada 2010 Efektowny comeback młodych Polaków

W rozgrywanym w Wil meczu w ramach Turnieju Czterech Narodów reprezentacja Polski pokonała „Helwetów” 3:2. Bohaterem „Biało-czerwonych” był zdobywca dwóch bramek – Łukasz Teodorczyk.

Snajper Polonii Warszawa został w poniedziałek powołany do kadry U-20 prowadzonej przez Stefana Majewskiego. Za postawienie na niego „Teo” w swoim debiucie w młodzieżowej reprezentacji odpłacił się dwoma bramkami, które zdecydowały o wyjazdowym zwycięstwie Polaków.

Prowadzona przez Stefana Majewskiego reprezentacja U-20 pokonała już Włochów i Szwajcarów (fot. Daniel Kowalski / iGol.pl)

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0, dzięki bramkom: Pacara w 31. i Langa w 34. minucie. Cztery zmiany dokonane w przerwie przez opiekuna Szwajcarów – Martina Trumplera – znacznie zmieniły obraz gry. Polacy w 83. minucie wyszli na prowadzenie, kiedy to błąd golkipera „Helwetów” wykorzystał Teodorczyk. Zdobywca jednej z bramek w ostatnim meczu Pucharu Polski z KSZO do siatki trafił też 25 minut wcześniej, a stan pojedynku wyrównał grający w GKS-ie Katowice Tomasz Hołota

Dzięki zwycięstwu Polacy umocnili się na drugim miejscu w tabeli. Z dorobkiem sześciu punktów w trzech spotkaniach ustępują jedynie Niemcom, którzy zdobyli komplet oczek. Trzy bramki w dwóch pojedynkach zgromadzili Włosi, z kolei nasi ostatni rywale nie zdobyli ani jednego gola w czterech spotkaniach.