Dunga wierzy w Ronaldinho


Ronaldinho od początku sezonu 2007/2008 jest w bardzo słabej formie, ale mimo to otrzymał od selekcjonera reprezentacji Brazylii, Dungi powołanie na spotkania z Kolumbią i Ekwadorem, otwierające eliminacje MŚ`2010.


Udostępnij na Udostępnij na

To dziwne, bo przecież od początku selekcjonerskiej kadencji, Dunga nie zbyt często korzystał z usług Ronaldinho, a także innych piłkarzy na co dzień grających w Europie Zachodniej, większym kredytem zaufania darząc graczy z ojczyzny, a także ze wschodu Starego Kontynentu. W dodatku, po tym jak Roonie odmówił udziału w Copa America, tłumacząc się potrzebą odpoczynku po ciężkim sezonie, Dunga zapowiedział, że w kadrze będzie miał pod górkę. W końcu jednak postanowił skorzystać z usług Ronaldinho, w meczach z Kolumbią i Ekwadorem.

Nie obchodzi mnie co dzieje się z Roonim w Barcelonie. To problem włodarzy z Camp Nou i oni muszą go rozwiązać – przyznał selekcjoner Canarinhos. Ronaldinho w reprezentacji Brazylii to zupełnie inny piłkarz. Nie mówię, że bardziej stara się w kadrze niż w klubie, ale zauważam wyraźnie różnicę między Ronaldinho w barwach Barcy, a Ronaldinho w reprezentacji.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze