Doświadczony stoper potwierdza transfer do Milanu


20 kwietnia 2010 Doświadczony stoper potwierdza transfer do Milanu

O przenosinach 34-letniego Mario Yepesa do AC Milan włoskie media głośno spekulowały już od dawna. Wszelkie wątpliwości rozwiał sam zainteresowany: „Od przyszłego sezonu będę piłkarzem Milanu”.


Udostępnij na Udostępnij na

Mario Yepes od dwóch sezonów stanowi o sile defensywy Chievo Verona. Wart podkreślenia jest fakt, że jest to jedna z najszczelniejszych formacji obronnych w Serie A, mniej bramek od „Latających Osłów” stracił tylko Inter Mediolan. Dobre występy kapitana reprezentacji Kolumbii zwróciły uwagę Adriano Gallianiego, który korzystając z wygasającego w czerwcu kontraktu defensora, sprowadził go na via Turati za darmo.

AC Milan nareszcie ma w składzie solidnego rezerwowego
AC Milan nareszcie ma w składzie solidnego rezerwowego (fot. calciomercato.it)

W letnim okienku transferowym szykuje się w czerwono-czarnym obozie mała rewolucja, przynajmniej w szeregach defensywnych. Z różnych powodów klub prawdopodobnie opuszczą Kakhaber Kaladze, Oguchi Onyewu, Marek Jankulovski oraz Giuseppe Favalli. Koniecznością zatem będzie załatanie powstałej luki, a zakontraktowanie Yepesa to pierwszy krok włodarzy Milanu w tym kierunku.

Informacje o przenosinach Kolumbijczyka na San Siro pojawiały się już od wielu tygodni, a sam zainteresowany wypowiedział się na ten temat na antenie Europe 1: – Od przyszłego sezonu będę piłkarzem Milanu. Jestem szczęśliwy z zakończenia negocjacji kontraktowych i mam nadzieję, że Mediolan będzie piękną częścią mojej piłkarskiej kariery.

Komentarze
~qwert (gość) - 13 lat temu

milan powinien kupic jeszcze sola cambela, fabio
cannavaro i innych staruchów

Odpowiedz
~qwert (gość) - 13 lat temu

DOM spokojnej starości żal

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze