Dokończenie 2. rundy Pucharu Niemiec

W rozegranych dzisiaj spotkaniach 2. rundy DFB Pokal wysoką formę potwierdził Werder Brema. Problemu z odniesieniem zwycięstwa nie miał też inny pierwszoligowiec - Hamburger SV. Natomiast w najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Bayern Monachium pokonał Borussię Moenchengladbach.

Kiedy klub z Moenchengladbach występował jeszcze w Bundeslidze, jego mecze z Bayernem elektryzowały wszystkich kibiców w Niemczech. W tym sezonie takich pojedynków zabrakło, gdyż „Źrebięta” spadły do niższej klasy rozgrywkowej. Nie jest to jednak do końca prawda, bowiem oba kluby miały okazję rozegrania meczu w Pucharze Niemiec.
Dzisiaj lepsi okazali się faworyzowani gospodarze. Kiedy Luca Toni strzelił dwie bramki w odstępie dziesięciu minut (47 i 57 minuta), wydawało się, że już jest 'po meczu’. Wtedy jednak gola zdobyli goście i sprawa wyniku zdawała się być sprawą otwartą. Bawarczycy jednak nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, a co więcej, zdobyli jeszcze jedną bramkę. Na listę strzelców w 83 minucie wpisał się Miroslav Klose. Wydaje się, że w tym sezonie nikt nie powstrzyma Bawarskiego superduetu.

Dopiero w drugiej połowie meczu Werder – Freiburg kibice zobaczyli bramki. Jednak wtedy piłkarze rozstrzelali się na dobre. Wszystkie cztery gole zdobyli gospodarze, uszczęśliwiając zgromadzonych w liczbie ponad 24 tysięcy kibiców. Niestety po 30 minutach gry boisko musiał opuścić kontuzjowany Boubacar Sanogo.

Ciężką przprawę przez 2. rundę miał VfB Stuttgart. Popularne „Szwaby” męczyły się z drugoligowym Paderborn na tyle, że o awansie rozstrzygnęła dogrywka. W niej bramkę na wagę zwycięstwa strzelił niezawodny Gomez.

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie w Jenie. Pierwszoligowy FC Nuernberg musiał uznać wyższość zespołu z zaplecza Bundesligi, Carl Zeiss Jena.

Jedynym Polakiem, który dzisiaj wyszedł na boisko był Jakub Błaszczykowski. Kuba grał do 89 minuty spotkania, a jego Borussia wygrała z Eintrachtem Frankfurt 2-1.