Dobry dzień dla polskich drużyn w Turcji

14 marca 2011 Dobry dzień dla polskich drużyn w Turcji

W 25. kolejce ligi tureckiej żaden z Polaków nie wpisał się na listę strzelców, ale mimo tego Kamil Grosicki, Michał Żewłakow i bracia Brożkowie mają powody do zadowolenia. Zarówno Sivasspor, Ankaragucu, jak i Trabzonspor wzbogacili swój dorobek o kolejne trzy punkty.

Walczący o mistrzostwo Trabzonspor pokonał na swoim stadionie zespół Kasimpasy 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 22. minucie Brazylijczyk Jaja. Cały mecz w barwach ekipy z Trabzonu rozegrali Arkadiusz Głowacki i Piotr Brożek. Od pierwszej minuty na boisko wyszedł również Paweł Brożek, który w 58. minucie został zmieniony przez Ceyhuna Gulselama. Po tym zwycięstwie Trabzonspor jest na drugim miejscu w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym jak prowadzący Fenerbahce.

Zespół Arkadiusza Głowackiego wciąż ma szansę na mistrzostwo Turcji
Zespół Arkadiusza Głowackiego wciąż ma szansę na mistrzostwo Turcji (fot. trabzonspor.org.tr)

Cenne trzy punkty zdobył też Ankaragucu, w którym cały mecz rozegrał Michał Żewłakow. Ekipa ze stolicy Turcji zwyciężyła po ciężkim boju z Galatasaray, a bohaterem spotkania okazał się Stanislav Sestak, który ustrzelił hat-tricka. Drużyna ze Stambułu dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, lecz mimo tego nie zdołała wywieźć z Ankary nawet jednego punktu. Sytuacja jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Turcji staje się coraz trudniejsza, gdyż obecnie Galatasaray znajduje się na 11. pozycji.

Zwycięstwo odniósł też zespół Kamila Grosickiego. Sivasspor na swoim stadionie pokonał Kayserispor 1:0, a jedyną bramkę strzelił już w 3. minucie Ricardo Pedriel. Po tym sukcesie Sivasspor wyprzedził w tabeli zespół Bucasporu i opuścił strefę spadkową.

Mniej szczęścia mieli Maciej Iwański i Marcin Robak. O ile bezbramkowy remis Manisasporu z utytułowanym Besiktasem można uznać za nie najgorszy wynik, to porażka 0:2 Konyasporu z Fenerbahce może okazać się gwoździem do trumny dla zespołu Robaka. Obecnie Konyaspor znajduje się na 17. miejscu w tabeli i traci sześć punktów do pozycji gwarantującej utrzymanie w I lidze tureckiej.