Dobre oceny Krakowa po wizycie delegacji UEFA


Po zakończeniu wizyty przedstawicieli UEFA swojego zadowolenia nie krył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.


Udostępnij na Udostępnij na

„Stwierdzenie przedstawicieli delegacji było takie, że Kraków jest ostatnim z miast, które wizytują i pierwszym, które daje rzetelne gwarancje tego, że tutaj wszystko będzie tak jak być powinno. Uważam, że jest to maksimum, co mogli powiedzieć nieoficjalnie” – stwierdził na konferencji prasowej Majchrowski. Dodał też, że delegacja, która wizytowała miasto nie wydała oficjalnej opinii.

Eksperci oceniali stan dróg, hoteli, zabezpieczenia medycznego, komunikacji publicznej i lotniska. W trakcie pobytu w Krakowie delegaci m. in. przejechali się tramwajem, odwiedzili Centrum Sterowania Ruchem, które jest na ukończeniu, odwiedzili też lotnisko w Balicach.

Według wiceprezydenta Krakowa – Wiesław Starowicz przedstawiciele federacji byli pod wrażeniem sieci tramwajowej w Krakowie, dobrym stanem torowisk i taboru. Jeździli jednym z kilkudziesięciu „bombardierów”, widzieli też tunel tramwajowy pod Dworcem Głównym, który jest na ukończeniu.

Natomiast dyrektor krakowskiego Biura ds. EURO 2012 – Barbara Janik, dodała, że goście z UEFA byli też zadowoleni z planów zabezpieczenia medycznego mistrzostw w Krakowie.

„To co zostało zaprezentowane przez krakowskiego Pogotowie Ratunkowe, sposób zabezpieczenia medycznego w kontekście EURO 2012 zostało ocenione jednoznacznie – że jest to nowocześnie przygotowany system. Gdyby mistrzostwa miały się odbyć już, dzisiaj, to można by powiedzieć, że ten system został zaprojektowany w sposób prawidłowy. Dotyczy to zarówno funkcjonowania samego obiektu pogotowia, jak i sposobów wyprowadzania ze stadionu kibiców podczas potencjalnych zagrożeń” – powiedziała Janik.

Oczywiście delegaci zobaczyli też obiekt krakowskiej Wisły i chociaż nie oceniali stanu prac przy jego przebudowie, to według prezydenta Krakowa, pochwalnie wypowiedzieli się o jego pojemności: „Przedstawiciele UEFA zwracali uwagę na rozsądek w budowaniu naszego stadionu uważając, że budowa stadionów 40 i 50-tysięcznych w niektórych miasta, które nie mają zaplecza piłkarskiego, jest skazaniem tych stadionów na los obiektów w Portugalii – czyli stanie i niszczenie”.

Jak jeszcze dodał Majchrowski eksperci zwrócili tylko uwagę na zbyt małą ilość hoteli pięciogwiazdkowych, jednocześnie dodali, że Kraków i tak posiada najlepszą sieć hoteli.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze