Napastnik Borussii Dortmund, Lucas Barrios, z powodu zerwanego włókna mięśniowego będzie pauzował aż przez 5 kolejnych tygodni.
Początkowo sądzono, że kontuzja reprezentanta Paragwaju, której nabawił się w finale Copa America, nie jest aż tak poważna i piłkarz będzie mógł już niedługo wznowić treningi. Występ w pierwszej kolejce Bundesligi był mimo to wykluczony. Okazało się jednak, że dwa lub trzy tygodnie, w czasie których piłkarz miał się wyleczyć, to zdecydowanie za krótko i przerwa potrwa około 5-6 tygodni.
– Ta sprawa zdecydowanie będzie ciążyć na naszym stosunku do Paragwajskiego Związku Piłki Nożnej – mówił zdenerwowany trener „BVB”, Jürgen Klopp.
Kontuzja Barriosa oznacza jednak, że miejsce w pierwszym składzie Borussii zajmie Robert Lewandowski, który już w Pucharze Niemiec godnie zastąpił występującego w barwach Paragwaju Argentyńczyka. „Lewy” strzelił wtedy dwa gole, a Borussia wygrała spotkanie z trzecioligowym SV Sandhausen 3:0.
Dzień dobry OLU;)