Dinamo z Superpucharem

16 lipca 2012 Dinamo z Superpucharem

Dinamo Bukareszt po raz drugi zdobyło Superpuchar Rumunii. W finale piłkarze Dinama pokonali mistrza kraju, CFR Cluj, 4:2 w karnych po remisie 2:2.

Piłkarze Dinama cieszący się po zwycięstwie w finale Superpucharu Rumunii
Piłkarze Dinama cieszący się po zwycięstwie w finale Superpucharu Rumunii (fot. fcdinamo.ro)

Dinamo Bukareszt po raz drugi zdobyło Superpuchar Rumunii, pokonując mistrza kraju, CFR Cluj, w karnych. Była to 14. edycja tych rozgrywek, a mecz odbył się na arenie narodowej w stolicy. Dinamo wywalczyło Superpuchar również w 2005 roku. Tym razem mecz z Cluj zakończył się remisem 2:2, a karne (4:2) lepiej strzelał stołeczny zespół. Cluj dwa razy triumfował w Superpucharze, w latach 2009 i 2010.

Prowadzenie Cluj dał w 36. minucie Diogo Valente, ale Dinamo zdołało odwrócić losy meczu. Trener Dario Bonetti zastąpił kapitana Mariusa Niculae George Tucudeanem w przerwie, co się opłaciło, bo to wprowadzony rezerwowy wyrównał po godzinie gry. Trzy minuty później kapitan Cluj, Ricardo Cadu, obejrzał drugą żółtą kartkę, ale mistrzowie wytrwali do 101. minuty, kiedy Ţucudean podwyższył na 2:1 dla Dinama. Jednak już dwie minuty później Pantelis Kapetanos wyrównał główką. Więcej bramek już nie padło i o wyniku zadecydowały karne. Piłkarze Cluj nie wykorzystali dwóch „jedenastek” i to Dinamo cieszyło się ze zwycięstwa.