Diego Forlan trenerem urugwajskiego Penarolu Montevideo


Legendarny urugwajski napastnik rozpoczyna karierę trenerską

20 grudnia 2019 Diego Forlan trenerem urugwajskiego Penarolu Montevideo

Diego Forlan rozpoczyna karierę trenerską. Słynny urugwajski napastnik został szkoleniowcem rodzimego Penarolu Montevideo. Dla Urugwajczyka będzie to debiut w roli trenera.


Udostępnij na Udostępnij na

Forlanem oprócz jego rodzimego klubu interesowało się również argentyńskie Independiente, które oferowało mu posadę dyrektora sportowego. Jednak Urugwajczyk bardzo chciał się sprawdzić w roli trenera i dzisiaj został przedstawiony jako nowy szkoleniowiec klubu z Montevideo.

40-latek kilka miesięcy temu ogłosił zakończenie swojej bogatej piłkarskiej kariery. Jego ostatnim przystankiem w karierze była drużyna z Hongkongu, Kitchee SC. Przypomnijmy, Forlan jest wychowankiem Penarolu, a swoją seniorską karierę zaczynał w argentyńskim Independiente. Dla tej drużyny w ciągu czterech lat gry rozegrał 80 spotkań, strzelając 37 goli.

Zimą 2002 roku rozpoczął europejską karierę, przenosząc się do angielskiego Manchesteru United. W zespole sir Alexa Fergusona urugwajski napastnik był tylko rezerwowym i w 2004 roku odszedł na zasadzie wolnego transferu do hiszpańskiego Villarrealu. W Hiszpanii stał się jednym z najlepszych napastników na świecie. Dla Villarrealu i Atletico Madryt rozegrał łącznie 250 spotkań, strzelając aż 128 bramek. Ostatnim jego klubem w Europie był Inter Mediolan, w którym grał przez dwa sezony. Niestety nie była to udana przygoda z tym klubem, jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Przypomnijmy, że Forlan pod koniec piłkarskiej kariery w sezonie 2015/2016 wrócił do rodzimego Penarolu, gdzie w 31 spotkaniach strzelił osiem bramek. W koszulce reprezentacji Urugwaju szkoleniowiec Penarolu rozegrał 112 spotkań i zanotował 36 trafień. Na koncie ma triumf w Copa America w 2011 roku i czwarte miejsce na mistrzostwach świata w 2010 roku w RPA.

Penarol, którego trenerem został Diego Forlan, jest najbardziej utytułowaną drużyną w Urugwaju. Mają na koncie 50 mistrzostw kraju, a ich największy rywal, Nacional, ma ich 47. W ostatnim sezonie mistrzem kraju został zespół Nacionalu. Teraz przed Diego Forlanem stoi zadanie przywrócenia blasku drużynie Penarolu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze