Didier Deschamps na dłużej w reprezentacji Francji


Selekcjoner „Trójkolorowych” pozostanie na stanowisku do 2022 roku

10 grudnia 2019 Didier Deschamps na dłużej w reprezentacji Francji

Trener reprezentacji Francji, Didier Deschamps, przedłużył kontrakt z Francuską Federacją Piłkarską do 2022 roku. Oznacza to, że poprowadzi on „Trójkolorowych” na mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Jego obecny kontrakt wygasał po mistrzostwach Europy w 2020 roku.


Udostępnij na Udostępnij na

Didier Deschamps objął reprezentację Francji w 2012 roku, kiedy to z posady zrezygnował Laurent Blanc. Obecny selekcjoner Francuzów na swoim pierwszym wielkim turnieju, czyli mistrzostwach świata w 2014 roku, które odbyły się w Brazylii, doszedł ze swoją drużyną do ćwierćfinału. W nim został wyeliminowany przez reprezentację Niemiec, późniejszych mistrzów świata. Dwa lata później wraz z zespołem na Euro 2016, które odbyły się we Francji, wywalczył wicemistrzostwo Europy, przegrywając w finale z reprezentacją Portugalii 0:1. W 2018 roku na mundialu w Rosji wywalczył tytuł mistrza świata, pokonując w finale reprezentację Chorwacji 4:2.

Przypomnijmy, że wcześniej Deschamps prowadził takie zespoły, jak: AS Monaco, Juventus Turyn oraz Olympique Marsylia. Z Monaco selekcjoner reprezentacji zdobył tytuł Coupe de la Ligue 2003 oraz doszedł do finału Ligi Mistrzów w 2004 roku. W 2007 zdołał awansować z Juventusem Turyn do Serie A, po czym zrezygnował z funkcji trenera klubu. Swoje największe sukcesy w piłce klubowej odniósł z Olympique Marsylia. W sezonie 2009/2010 poprowadził tę drużynę do pierwszego tytułu Ligue 1 od 18 lat. Kolejnym sukcesem w Marsylii okazało się wejście do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w kampanii 2011/2012. Był to pierwszy awans marsylczyków do tej fazy rozgrywek od 1993 roku.

Jako zawodnik obecny selekcjoner „Trójkolorowych” rozegrał 103 mecze dla reprezentacji, strzelił cztery bramki. W 1998 roku na mundialu we Francji zdobył tytuł mistrza świata, a dwa lata później wywalczył z reprezentacją mistrzostwo Europy. Grał w takich klubach, jak: Nantes, Marsylia, Bordeaux, Juventus, Chelsea i Valencia. Karierę piłkarską zakończył w 2001 roku po finale Ligi Mistrzów w barwach „Los Ches”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze