DFB-Pokal: Bayern gromi, porażki pierwszoligowców

Faza 1/8 finału pucharu Niemiec dobiega końca, a do rozegrania zostały już tylko dwa spotkania. W pozostałych sześciu meczach nie obyło się bez niespodzianek, a z DFB-Pokal pożegnały się w środę takie drużyny, jak: Eintracht Frankfurt, VfL Wolfsburg czy FC Koeln.

Dziewięć trafień w Stuttgarcie, świetny Ribery

Najwięcej emocji dostarczyło starcie na Mercedes-Benz Arena. VfB Stuttgart w ciągu tygodnia po raz drugi zmierzył się z Bayernem Monachium (w lidze porażka 3:5) i… kolejny raz przegrał sromotnie.

Już po ośmiu minutach „Bawarczycy” prowadzili różnicą dwóch bramek, a na listę strzelców wpisali się Andreas Ottl i Mario Gomez. Zespół Bruno Labbadii zdołał jeszcze do przerwy wyrównać, bo dwukrotnie golkipera Bayernu pokonał Paweł Pogriebniak.

Do 77. minuty, gole Miroslava Klose oraz Matthieu Delpierre, na tablicy świetlnej widniał remis 3:3, jednak w samej końcówce błysnął Franck Ribery (bramka plus dwie asysty) i to właśnie dzięki Francuzowi Bayern awansował do kolejnej fazy DFB-Pokal.

Kolejna porażka McClarena, Kolonia za burtą

Zespół z Wolfsburga nie ma łatwego życia w obecnym sezonie. Drużyna Steve’a McClarena słabo spisuję się w Bundeslidze (13. lokata), a na dodatek w fatalnym stylu odpadła z rozgrywek pucharowych. Po dwóch trafieniach Nilsa Petersena oraz bramce Shao Energie wygrało na boisku „Wilków”, co jest nie lada niespodzianką. Na otarcie łez w 56. minucie honorowego gola zdobył Edin Dzeko.

W 1/4 finału DFB-Pokal nie zobaczymy także ekipy z Kolonii (z Adamem Matuszczykiem w składzie), która uległa na własnym boisku drużynie z Duisburga 1:2.

Do niemałej sensacji doszło również w Akwizgranie, gdzie miejscowa Alemania po rzutach karnych wyeliminowała Eintracht Frankfurt.