David Trezeguet: Myślę o Juve


Dla włoskiej prasy obszernego wywiadu udzielił David Trezeguet, była gwiazda Juventusu. Francuz jest przekonany, że Juventus może wygrać w tym sezonie scudetto.


Udostępnij na Udostępnij na

Na temat „Juve” mówił otwarcie i z przekonaniem, że jest to już klasowa drużyna. Zdaniem Francuza podopieczni Conte mogą wreszcie konkurować o najwyższe cele. – Czy oglądam transmisje meczów „Juve”? Jasne, że tak i myślę, że piłkarze ci są w stanie zdobyć scudetto. Milan nieco się podniósł ostatnio, Inter natomiast przechodzi przez trudny okres. Napoli nie potrafi zrobić kroku w przód w kierunku podniesienia jakości. Inter nie umie należycie zastąpić osoby Mourinho. Przydałby mu się trener z doświadczeniem i mentalnością godną wielkiego zespołu. W przypadku Antonio Conte i Juventusu jest zupełnie inaczej. On zna doskonale całe środowisko, ma za sobą zwycięską przeszłość ze wspaniałą drużyną i jest doskonale świadom tego, że dla „Juve” drugie miejsce jest równoznaczne z porażką – powiedział były snajper „Starej Damy”.

W ostatnich tygodniach wielu kibiców i przede wszystkim dziennikarzy typowało Alessandro Matriego na następcę popularnego „Trezegola”. Co na to Francuz? – Matri moim następcą? Poznałem go jeszcze, gdy grał w Rimini i wywarł na mnie wtedy bardzo dobre wrażenie. Od tamtego czasu wydoroślał. Nie wiem, czy zajmie moje miejsce. Jak by nie patrzeć, każdy musi podążać swoją drogą. Uważam natomiast, że Juventus znalazł właśnie swojego napastnika – stwierdził.

Na samym końcu poruszył również kwestię swojej przyszłości, którą nadal chce wiązać z piłką. – Chciałbym pograć jeszcze rok, dwa lata. Później się zobaczy. Z całą pewnością nie opuszczę futbolu, bo to właśnie jest mój świat. Trenerka? A czemu nie? W piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo – zakończył.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze