Cruyff przechodzi na emeryturę

Johan Cruyff (65 lat) zrezygnował z funkcji trenera zespołu Katalonii. Przypomnijmy, że jego drużyna zremisowała wczoraj na Cornella-El Prat z Nigerią 1:1.

Wczorajszy mecz toczony był w dobrym i ofensywnym tempie, przy nieustających śpiewach katalońskiej publiczności. Emocji nie brakowało. Najpierw po uderzeniu łokciem z pokrwawioną twarzą boisko musiał opuścić Puyol. Obrońcy Barcelony rozcięto łuk brwiowy, ale po założeniu dwóch szwów jego występ w meczu z Espanyolem nie jest zagrożony.

Kataloński zespół zdecydowanie dominował po pierwszej połowie. Już w 3. minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego przez Sergio Gonzaleza. Dla byłego piłkarza Deportivo ten mecz był ostatnim w barwach Katalonii. Zawodnikiem spotkania został aktywny przez całe 90 minut Bojan Krkić.

W 55. minucie Nigeryjczycy zdołali jednak doprowadzić do remisu po strzale Brighta Dike’a. Cruyff zmienił wielu zawodników, ale brak porozumienia między graczami sprawił, że wynik meczu nie uległ już zmianie.

Obecnie Johan Cruyff jest specjalnym doradcą w meksykańskim klubie Chivas Guadalajara.