Corinthians Sao Paolo masakruje rywali w Brazylii


6 grudnia 2015 Corinthians Sao Paolo masakruje rywali w Brazylii

Klubowa piłka z Kraju Kawy jest w Europie niedoceniana, a  z pewnością liga brazylijska zalicza się do dziesięciu najsilniejszych na świecie. Parę kolejek przed końcem sezonu tytuł mistrzowski zapewnił sobie zespół Corinthians Sao Paulo, w którego składzie możemy zobaczyć wiele gwiazd znanych z europejskich boisk.


Udostępnij na Udostępnij na

Vagner Love
Vagner Love jeszcze w barwach CSKA Moskwa (fot. Aliant.ru)

Popularni „Bando de Loucos” (banda szaleńców) mają przed ostatnią kolejką aż 14 punktów przewagi nad drugim Atletico Mineiro. Doświadczony zespół pod wodzą Tite zdystansował wszystkich rywali o lata świetlne. Ostatnim takim udanym okresem dla Corinthians był 2012 rok, gdy wygrali Copa Libertadores i w grudniu pokonali Chelsea w finale klubowych mistrzostw świata. Mniej udane kolejne rozgrywki spowodowały sporo przetasowań personalnych, w tym zmianę szkoleniowca na osobę Mano Menezesa. Szefowie klubu z dzielnicy Pacaembu jednak po ledwie roku zdecydowali się przywrócić Tite na stanowisko pierwszego trenera Corinthians, co przyniosło dobre efekty. Obecną siłę zespołu doceniło nawet KONAMI, umieszczając Brazylijczyków w darmowej wersji demonstracyjnej gry Pro Evolution Soccer 2016.

Podczas wirtualnej rozgrywki najlepiej prezentuje się z reguły ekssnajper reprezentacji „Kanarków”, Vagner Love. Były zawodnik m.in. CSKA Moskwa także w rzeczywistości jest bardzo ważną postacią w ekipie z Sao Paolo. Dwanaście bramek i pięć asyst w dużym stopniu pomogły Corinthians odzyskać tytuł mistrzowski. W ofensywie pomagają mu m.in. Renato Augusto, były piłkarz Bayeru Leverkusen, i Jadson, który razem z Szachtarem Donieck sięgnął po Puchar UEFA 2009, strzelając decydującego gola w finale. Tite zadbał także o powiew świeżości z przodu i często wystawia 18-letniego skrzydłowego Malcoma u boku doświadczonych kolegów. Młodzież odegrała w tym sezonie bardzo dużą rolę, zwłaszcza z meczach z kluczowymi przeciwnikami, takimi jak Atletico Mineiro.

https://www.youtube.com/watch?v=wSRVRE9IA9c

A co z środkiem pola i  defensywą? Kibice „Timao” mogą być spokojni o tyły. Na środku obrony gra jeden z najlepszych stoperów w Brazylii, Gil, o którego dopytują europejskie kluby. Linią pomocy dowodzi natomiast Elias, podstawowy środkowy pomocnik reprezentacji „Canarinhos”, który wszystkie dotychczasowe mecze eliminacyjne do MŚ 2018 rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Piłkarz wrócił do ukochanego klubu po przygodzie w Atletico Madryt i Sportingu Lizbona.

Corinthians będą głównym pretendentem do wygrania kolejnego Copa Libertadores. Grając taki poukładany i ofensywny futbol, mogą zajść daleko w kontynentalnym czempionacie. Podopieczni Tite pokazują, że warto czasem rzucić okiem na inny kontynent w poszukiwaniu dobrego futbolu.

Komentarze
Grzegorz Idźkowski (gość) - 8 lat temu

Jakiego Mano Menezesa???? To Tite trenuje Corinthians.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze