Coloccini w Lazio?


Obrońca Newcastle United, Fabricio Coloccini, znalazł się na celowniku Lazio Rzym i być może już niebawem opuści szeregi spadkowicza z Premiership.


Udostępnij na Udostępnij na

Po nieudanej próbie ściągnięcia do siebie Diego Lugano z Fenerbahce Stambuł „Biancocelesti” rozpoczęli poszukiwania innego defensora, który wzmocniłby drużynę. Lugano otrzymał ofertę pięcioletniego kontraktu z rocznym wynagrodzeniem rzędu dwóch milionów euro, ale Fenerbahce zdecydowało się zatrzymać Urugwajczyka u siebie i zaoferowało mu kontrakt, według którego zarobi on trzy miliony rocznie plus premie.

Jak widać, Lazio nie było w stanie przebić tejże oferty i zaczęło rozglądać się gdzie indziej. Jak sugerowały włoskie media, na liście znalazło się pięciu defensorów: Fabricio Coloccini, William Gallas, Renato Civelli, Alberto Rodriguez i Michele Canini. Lista ta zmniejszyła się, po tym jak dyrektor sportowy Lazio, Igli Tare, poinformował, że klubu na pewno nie wzmocni Rodriguez, a odejście Gallasa z Arsenalu jest mało realne, po tym jak londyński zespół opuścił Kolo Toure.

Najprawdopodobniejszą opcją wydaje się więc transfer Colocciniego, który ma obywatelstwo włoskie, a więc nie zajmowałby on limitu graczy spoza UE w kadrze drużyny. „Magpies”, którzy są w tym sezonie spadkowiczem z Premiership, zamierzają podpisać kontrakt z doświadczonym Solem Campbellem, co pozwoliłoby na odejście Colocciniego za kwotę około 5 milionów euro.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze