Colin Kazim-Richards ukarany


Były napastnik m.in. Fenerbahce, Galatasaray czy Blackburn Rovers został uznany winnym w sprawie obraźliwego zachowania wobec fanów Brighton and Hove Albion. Dodatkowo piłkarz będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 750 funtów.


Udostępnij na Udostępnij na

Zawodnik, który obecnie reprezentuje barwy tureckiego Bursasporu, został wczoraj skazany za pokazywanie homofobicznych gestów w kierunku kibiców Brighton and Hove Albion. Sytuacja ta zaszła w lutym ubiegłego roku, gdy napastnik był wypożyczony do zespołu Blackburn Rovers. Wtedy to goście z Colinem Kazimem-Richardsem w składzie rozgrywali mecz w ramach Championship na stadionie AMEX.

Piłkarz tłumaczył się, że tylko odpowiedział na zaczepki miejscowej drużyny. Jednak sąd z siedzibą w Brighton nie uwierzył w tłumaczenia 27-latka i uznał go za winnego, dodatkowo nakładając na reprezentanta Turcji grzywnę pieniężną.

Zawodnik zdobył trzy ligowe gole podczas jego wypożyczenia na Ewood Park. Następnie powrócił do Galatasaray, z którego przeniósł się do ekipy Bursasporu. W ekipie, która zajmuje 11. pozycję w tabeli Super Lig, nie zdobył jeszcze bramki, mimo że już 16-krotnie pojawił się w jej składzie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze