Co kusi dzisiaj bardziej? Real i Barcelona czy najlepsze drużyny Premier League?


Gdzie chcą grać najlepsi i czy to się zmienia?

23 lipca 2019 Co kusi dzisiaj bardziej? Real i Barcelona czy najlepsze drużyny Premier League?

Najlepsi zawodnicy chcą grać w najlepszych klubach. Tak było od zawsze i prawdopodobnie będzie tak nadal. Real Madryt i Barcelona to drużyny z wielką historią, ogromnym potencjałem i możliwościami. Nic dziwnego, że o grze w jednym z tych klubów marzy praktycznie każdy dzieciak kopiący piłkę. W ostatnich latach byliśmy świadkami dyktatury hiszpańskich klubów w rozgrywkach europejskich i niemal każdy zawodnik oddałby wszystko za transfer do jednej z tych ekip. Jednak niesamowity rozwój Premier League pozwala przypuszczać, że dla zawodników najwyższej klasy transfer do czołowej drużyny z Anglii będzie równie ekscytujący jak do Realu lub "Barcy".


Udostępnij na Udostępnij na

W piłce nożnej gra się o trofea. Możliwość wygrywania krajowej ligi lub Ligi Mistrzów decyduje o tym, jaki kierunek przy zmianie klubu obierze zawodnik. To, jeśli spojrzymy w historię, zapewniają Real i Barcelona. Gwarancja zwyciężania i ciągła gra o najwyższe cele. Liczą się także pieniądze. W tym elemencie bardzo silną pozycję mają drużyny z Premier League, które są w stanie pozwolić sobie na duże transfery oraz wysokie kontrakty. Wydaje się jednak, że na dzisiaj możliwość gry w koszulce „Królewskich” czy „Dumy Katalonii” u piłkarzy wywołuje większe emocje niż transfer do hegemonów z Anglii.

Real i „Barca” rozbudzają zmysły

Dwa kluby, które zna każdy. Nie trzeba opisywać ich historii, sukcesów ani tego, co mogą zagwarantować w przyszłości. Czysta klasa i jakość sama w sobie. Nigdy nie było i nie będzie piękniejszej rywalizacji między dwoma klubami piłkarskimi. Wszyscy interesujący się piłką nożną po prostu muszą doceniać te dwie drużyny. Nic dziwnego, że zawsze to właśnie w ich składach znajdują się zawodnicy ze światowego topu. Zmagania o miano najlepszego piłkarza na świecie między Ronaldo i Messim już dawno przeszło do historii piłki nożnej. Zawsze też będą oni kojarzyć się z odpowiednio Realem i Barceloną.

Niemal zawsze, gdy zawodnik dostanie propozycję gry dla jednego z tych wielkich klubów, zdecyduje się na transfer. W grę wchodzi ogromny prestiż i często spełnienie dziecięcych marzeń. Przede wszystkim jednak w futbolu liczą się tytuły. Trudno o lepsze miejsce na zapełnienie gabloty niż w jednej z tych dwóch hiszpańskich drużyn. Wiedzą o tym piłkarze i gdy pojawi się taka możliwość, chcą zrobić wszystko, żeby móc tam zagrać.

Największe gwiazdy są w Realu i Barcelonie

To kolejny ważny argument, którym zawodnicy kierują się przy zmianie klubu. Najlepsi chcą grać z najlepszymi. Czy jest lepsze miejsce na poszukiwanie największej piłkarskiej jakości? Nie. Kto nie chciałby pracować w doborowym towarzystwie i cieszyć się z możliwości przebywania z największymi gwiazdami. Zawsze jest to szansa na rozwój, podniesienie swoich umiejętności i po prostu na stanie się jeszcze lepszym piłkarzem.

Ma to także ogromne znaczenie przy kupowaniu młodych zawodników, którzy mają potencjał na światowy sukces. Nic tak nie przemawia do wyobraźni jak możliwość pracy z Messim lub Sergio Ramosem. Jeśli się uczyć, to od najlepszych.

Pościg Premier League

Mimo że La Liga w ostatnich latach mogła cieszyć się większą liczbą sukcesów, to marketingowo i finansowo jest daleko za ligą angielską. Niesamowity rozwój, który generuje ogromne ilości pieniędzy, zaczyna przynosić efekty. Drużyny z Anglii ponownie na poważnie włączyły się do walki o zwycięstwo w europejskich pucharach, całkowicie dominując poprzedni sezon.

Świetną reklamą Premier League były ubiegłoroczne rozgrywki. Walka do samego końca o tytuł mistrzowski była niesamowita. Spore znaczenie ma także to, jakie możliwości finansowe mają drużyny spoza największego topu. Mogą pozwolić sobie na ściągnięcie coraz lepszych piłkarzy, co zwiększa poziom ligi. Będzie to na pewno spory argument na wybór tych rozgrywek przy potencjalnym transferze wielkich gwiazd.

Co dzisiaj bardziej rozpala wyobraźnię piłkarzy? Wydaje się, że Real i Barcelona są jeszcze ponad innymi klubami. W dużej mierze ze względu na swoją historię i ostatnie lata pełne sukcesów. Jednak najbliższy czas może przynieść zwrot w tej sytuacji. Dwie hiszpańskie potęgi zawsze będą uważane za ekskluzywne miejsce do gry w piłkę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby czołowe kluby z Premier League wysunęły się na prowadzenie w rywalizacji o najlepszych piłkarzy.

Komentarze
Gość (gość) - 1 rok temu

Ogromne wrażenie na mnie robią dwa kluby Hiszpańskie czyli Barcelona i Real: tam gra mój ulubiony najskuteczniejszy zawodnik Lionel Messi i Sergio Ramos ten brutal !

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze