Clemente trenerem Kamerunu


Reprezentacja Kamerunu ma nowego szkoleniowca. Posadę trenera „Nieposkromionych Lwów” objął 60-letni Javier Clemente.


Udostępnij na Udostępnij na

Hiszpan ma spore doświadczenie międzynarodowe. Na ławce szkoleniowej po raz pierwszy zasiadł w wieku 25 lat w Arenas Club de Getxo.

Jego największe sukcesy to: odzyskanie po 30 latach tytułu mistrzowskiego w Athletic Bilbao, awans do finału Pucharu UEFA z Espanyolem w sezonie 1987/1988,  wicemistrzostwo Hiszpanii z Atletico Madryt.

Ostatnie lata to jednak pasmo porażek utytułowanego szkoleniowca, który spadał do Segunda Division z CD Tenerife, Realem Murcia i Realem Valladolid. W trakcie sezonu zwalniano go też m.in. z Betisu Sewilla, Realu Sociedad, Olympique Marsylia. Po roku pracy został zwolniony z reprezentacji Serbii, z którą nie zakwalifikował się na Euro 2008.

Afrykańscy giganci poszukiwali nowego opiekuna swoich piłkarzy po słabym występie na mundialu reprezentacji prowadzonej przez Paula Le Guena. Clemente zaoferowano i podpisano dwuletni kontrakt, przez co prawdopodobnie to on poprowadzi czterokrotnych mistrzów Afryki w najbliższym Pucharze Narodów Afryki. Jeżeli Clemente się sprawdzi, pozostanie na swoim stanowisku w trakcie trwania eliminacji do MŚ w 2014 roku.

Hiszpański szkoleniowiec niedawno był bliski objęcia posady trenera Iranu, jednak propozycja finalistów mistrzostw świata w RPA okazała się nie do odrzucenia.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze