Piłkarski city break w Barcelonie


7 września 2022 Piłkarski city break w Barcelonie
Happy soccer fans in the stadium

Barcelona urzeka swoim kolorytem, historią, kulturą i atmosferą przepełnioną piłkarskimi emocjami. Nic więc dziwnego w tym, że jest to jedno z najchętniej odwiedzanych miast na całym świecie. Od niedawna stolica Katalonii zyskała dla nas jeszcze większe znaczenie, a wszystko za sprawą transferu Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona.


Udostępnij na Udostępnij na

Piłkarski city break w Barcelonie

Pyszne jedzenie, imponujące zabytki, burzliwa historia, sportowy duch, a także jeden z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Europy. Wszystko to powoduje, że Barcelona zachwyca i jest idealnym celem podróży. Szczególnie teraz, gdy city break w stolicy Katalonii może przybierać piłkarski charakter. Gra naszego rodaka na Camp Nou jest do tego świetnym pretekstem. Dlaczego warto zobaczyć oblicze Barcelony z tej piłkarskiej perspektywy? Jak zaplanować tego typu wyjazd, aby połączyć aktywny wypoczynek, relaks i futbolowe emocje? Właśnie o tym jest nasz dzisiejszy tekst.

City break w Barcelonie – o czym pamiętać?

Barcelona jest idealnym miastem w kontekście city breaków, czyli kilkudniowych wycieczek, których celem jest odwiedzenie jak największej liczby ciekawych miejsc. Stolica Katalonii zapewnia także mnóstwo atrakcji dla kibiców piłki nożnej. Śmiało można stwierdzić, że Barcelona żyje futbolem i emocjami związanymi z meczami jednego z najwybitniejszych klubów piłkarskich na świecie. Szykując się do podróży do Barcelony warto przygotować dokładny plan oraz pamiętać o każdym szczególne. W pierwszej kolejności należy wybrać i zarezerwować połączenie lotnicze. Na szczęście, można skorzystać w tym przypadku z wyszukiwarki eSky.pl, gdzie w jednym miejscu zgromadzone są oferty wszystkich linii lotniczych. Dostępna jest opcja łatwej i szybkiej rezerwacji tanich biletów, odroczonej lub ratalnej, płatności. Przy okazji należy zaopatrzyć się też w ubezpieczenie podróżne i ubezpieczenie rezygnacji z podróży.

Wycieczka z piłkarskimi akcentami

Przy organizacji podróży do Barcelony trzeba zadbać również o odpowiedni nocleg. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z city breaków w postaci pakietów Lot+Hotel na eSky.pl. Planując piłkarki city break w stolicy Katalonii warto znaleźć nocleg w dzielnicy Les Corts lub gdzieś w pobliżu, aby mieć blisko na stadion Camp Nou. To właśnie ta arena sportowa będzie głównym punktem całej wycieczki. Obiekt ten mieści prawie 100 000 kibiców, a oprócz samego meczu, wielką atrakcją dla fanów piłki nożnej jest działające na stadionie klubowe muzeum. Dzięki niemu można bliżej poznać nie tylko historię FC Barcelona, ale też całego piłkarskiego świata. Będąc na Camp Nou nie można nie wejść do klubowego sklepu i nie zakupić koszulki z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego. Jeśli marzymy o zobaczeniu Polaka na żywo na boisku, należy kupić bilet z bardzo dużym wyprzedzeniem. Trzeba wziąć pod uwagę to, że bilety na najważniejsze mecze rozchodzą się w zaledwie kilka minut i większość nabywają członkowie klubu kibica, a ich ceny są dość wygórowane.

Piłkarski city break – co jeszcze warto zobaczyć?

Odwiedzenie Camp Nou to z pewnością marzenie wielu osób, które – jak widzimy – nie tak trudno spełnić. Będąc w stolicy Katalonii nie skupiajmy się jednak wyłącznie na jej piłkarskim obliczu, po całym dniu zwiedzania warto wybrać się do jednej z miejscowych restauracji i spróbować lokalnych potraw. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie takiej wycieczki, stworzenie listy miejsc, które chcemy zobaczyć i zakup biletów wstępu. Na szczęście, wiele z tych rzeczy można załatwić w tej chwili online i to w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze