Cissohko opuści Lyon?


21 listopada 2011 Cissohko opuści Lyon?

W mediach aż roi się od plotek o opuszczeniu przez Aliego Cissohko swojego obecnego klubu – Olympique Lyon. Sam zainteresowany nie ma zamiaru się na ten temat wypowiadać, gdyż jak twierdzi, nie ma to najmniejszego sensu.


Udostępnij na Udostępnij na

Obrońca Lyonu już od półtora roku łączony jest z transferem do silniejszej ligi. Co ciekawe, wcale nie imponuje on dobrą grą w Ligue 1, ale mimo to kluby z całej Europy wciąż się nim interesują. Gdy poprzednim razem Cissohko zabrał głos w sprawie transferu, został przez klub ukarany za brak lojalności. Tym razem Francuz nie zamierza popełnić tego błędu i nie będzie komentował doniesień mediów.

Aly Cissokho od dłuższego czasu łączony jest z opuszczeniem Lyonu
Aly Cissokho od dłuższego czasu łączony jest z opuszczeniem Lyonu (fot. ligue1.com)

Przed sezonem Francuza łączono między innymi z Liverpoolem, ale klub z miasta Beatlesów zdecydował się sprowadzić na tę pozycję Jose Enrique z Newcastle United. Według mediów to jednak nie oznacza wcale końca – włodarze LFC z chęcią widzieliby w swoim klubie także Cissohko, który zdecydowanie wzmocniłby rywalizację o miejsce w składzie. Oświadczenie prezesa Lyonu, Jeana-Michela Aulasa, o tym, że klub ma w tym momencie poważne problemy finansowe, jeszcze bardziej podsyciło całą sytuację.

Nie ma żadnych konkretów, możecie mi wierzyć. Wiem, czego oczekuje ode mnie klub i zamierzam grać tak, aby wszyscy byli zadowoleni. Szczerze mówiąc, nie mam nawet ochoty zaprzeczać kolejnym plotkom transferowym, gdyż mam na głowie ważniejsze sprawy – muszę skupić się na grze. Plotki mnie nie interesują, a komentowanie ich uważam za bezsensowne – stwierdził 24-latek w rozmowie z „L’Equipe”.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze