Chilavert: To przerosło Maradonę


Legendarny bramkarz reprezentacji Paragwaju Jose Luis Chilavert uważa, że praca z kadrą Argentyny zdecydowanie przerasta Diego Armando Maradonę.


Udostępnij na Udostępnij na

W Ameryce Południowej nie milkną echa na temat klęski reprezentacji „Albicelestich”. Drużyna dowodzona przez „Boskiego Diego” została wręcz zdeklasowana przez reprezentację Boliwii, która jest uznawana za jedną z najsłabszych zespołów w strefie Conmebol. Na temat pracy Diego Maradony wypowiedział się ekscentryczny niegdyś bramkarz Jose Luis Chilavert.

– Uważam, że bycie selekcjonerem reprezentacji Argentyny jest niezmiernie odpowiedzialnym stanowiskiem. Tym trudniej jest Maradonie, któremu śmierć z powodu przedawkowania narkotyków niejednokrotnie zajrzała w oczy. Diego nie może być tylko dobrym kolegą dla swych podopiecznych. Czasem trzeba na nich mocno krzyknąć, a Maradona jak dotychczas tego nie robił. Musi ten problem jak najszybciej rozwiązać. – powiedział Paragwajczyk.

Maradona w przeszłości miał epizodyczne doświadczenia z pracą trenerską. Dowodził zespołami, które, delikatnie mówiąc, nie zaliczają się do czołówki argentyńskich klubów. „Boski” nie wyczerpał jeszcze kredytu zaufania Julio Grondony i dostanie szansę do zrehabilitowania się. Kolejnej wpadki fanatyczni kibice z Argentyny mu nie wybaczą.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze